Hlídači šátků

Počet hráčů10moc
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 42 hodnocení43
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4673 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Bojovka, Zážitková / inscenační
Potřeby: šátek
Tvrdá hra pro starší - kterak uchránit šátek přes noc před ukradením.

Pravidla

Hráči ochotní této hry se zúčastnit se rozdělí dva týmy (popř. čtyři, potom hra běží o dva šátky, nebo šest týmů o čtyři šátky, nebo šest týmů o dva šátky, ale po tři noci, nebo osm týmů a ... #@$). Nemusí být stejně silné, zlodějů může být více, můžete hrát i na třetiny po tři noci (každý jednou hlídá a dvakrát krade). Na místo mírně mimo střed tábořiště (např. na roh kuchyně) umístíme šátek a určíme místo, kam je třeba ho dopravit. Cílové místo by mělo být směrem na opačnou stranu tábořiště, než kde je šátek uvázán, a alespoň sto metrů daleko. Pokud hrajete na více než dva týmy, můžete uvázat dva šátky, každý na jiný konec tábořiště, a určit cílové body tak, aby se trasy šátků křížily.

Hra se zahajuje hodinu po večerce a končí hodinu před budíčkem. Po tuto dobu má jedna polovina hráčů (jeden tým) - zloději - za úkol ukrást šátek a dopravit ho na místo určení. Zbylí hráči ho hlídají, hlídky si mohou organizovat, jak chtějí.

Zloděj je chráněn jen u sebe ve stanu (pouze ve svém stanu). Kdekoliv jinde může být dotykem hlídače zneškodněn a po zbytek noci se již hry neúčastní. Každý zloděj má jen jeden život. Zloděj je rovněž zranitelný i v okamžiku, kdy drží šátek, ale ještě ho nedoručil na místo určení.

Hlídači nesmí kempovat přímo u šátku a u místa určení, musí zachovávat odstup dejme tomu tři metry. Pokud ale jdou po zlodějovi, který vběhne do blízkosti šátku či cíle, nic jim nebrání v jeho zneškodnění - zkrátka jde o to, aby bylo možné se k šátku dostat, aniž by zloděj zakopával o spící hlídače, kteří se ubivakovali tam, kde mají největší naději, že budou vzbuzeni.

Pokud zloděj šátek ukradne, ale je chycen dříve, než doručí šátek na místo, je vyřazen a hlídač šátek znovu uváže tam, kde byl.

Hrajete-li na více šátků, není nijak určeno, který hlídač má chránit který šátek - hlídači i zloději jsou univerzální pro všechny šátky.

Ráno zvítězí hlídači, pokud šátek uhlídali, nebo zloději, pokud jej ukradli.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: No to je fajn hra, až ne jendu věc, ne vždy je reálné přizpůsobit chod celého tábora - družinám, které si kradou šátky, u nás se to moc neosvědčilo...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!