Korfball

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 29. 5. 2011 v 15.57
Podobné hry
Aneb košíková na jeden koš.

Pravidla

Území: - hraje se v kruhu ohraničeném nejlíp třeba lanem, o průměru 5-6 m. Uprostřed kruhu je zaražen vysoký kůl (cca 3 - 3,5 m) na jehož vrcholku je připevněn \\\"koš\\\" - nám se osvědčil plastový kbelík bez dna - tak, aby jím šel prohodit míč (obyčejný třeba volejbalový).

Hra - Hrají dva týmy. Jejich úkolem je dostat míč do koše :-). Má to ale samozřejmě pár háčků ;-). Hráči si mohou normálně nahrávat, aby mohl někdo vůbec vystřelit na koš, musí mu být nahráno (tj. že chytí nahrávku od spoluhráče) z vnějšku kruhu. S míčem se samozřejmě nesmí běhat, jakmile míč chytnete, musíte házet/nahrávat. Jakmile hráč drží míč, nesmí mu ho nikdo násilím vzít, jediný způsob je ten, že ho soupeř chytne v letu nebo si doběhne pro zatoulaný míč.
Pokudže stojí hráč v poli a má nahráno, může střílet na koš. Soupeři zde ovšem nejsou úplně bezmocní - mají možnost hod zblokovat, a to tím způsobem, že stojí mezi hráčem s míčem a košem (nejdále 1 metr od hráče), a mají přímo proti němu napřaženou ruku - v tom případě nesmí hráč hodit na koš, ale může jenom nahrávat - jde tu tedy hlavně o to, jak rychle si umí hráči mezi sebou nahrávat.
Zápas se hraje na dva poločasy, vítězí mužstvo s větším počtem vhozených košů.

Aby hra měla spád a nebylo to moc maso, měl by mít tým 4-7 hráčů.
Potřeby: koš, kůl, míč, kruh
Hru přidal: meloun
Zdroj nebo autor: Hráli jsme na táboře \\
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!