Korfball

Počet hráčů8moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 26 hodnocení80
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Hráli jsme na táboře \\
Zapsáno:
Zhléhnuto: 10568 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Sportovní
Potřeby: koš, kůl, míč, kruh
Aneb košíková na jeden koš.

Pravidla

Území: - hraje se v kruhu ohraničeném nejlíp třeba lanem, o průměru 5-6 m. Uprostřed kruhu je zaražen vysoký kůl (cca 3 - 3,5 m) na jehož vrcholku je připevněn \\\"koš\\\" - nám se osvědčil plastový kbelík bez dna - tak, aby jím šel prohodit míč (obyčejný třeba volejbalový).

Hra - Hrají dva týmy. Jejich úkolem je dostat míč do koše :-). Má to ale samozřejmě pár háčků ;-). Hráči si mohou normálně nahrávat, aby mohl někdo vůbec vystřelit na koš, musí mu být nahráno (tj. že chytí nahrávku od spoluhráče) z vnějšku kruhu. S míčem se samozřejmě nesmí běhat, jakmile míč chytnete, musíte házet/nahrávat. Jakmile hráč drží míč, nesmí mu ho nikdo násilím vzít, jediný způsob je ten, že ho soupeř chytne v letu nebo si doběhne pro zatoulaný míč.
Pokudže stojí hráč v poli a má nahráno, může střílet na koš. Soupeři zde ovšem nejsou úplně bezmocní - mají možnost hod zblokovat, a to tím způsobem, že stojí mezi hráčem s míčem a košem (nejdále 1 metr od hráče), a mají přímo proti němu napřaženou ruku - v tom případě nesmí hráč hodit na koš, ale může jenom nahrávat - jde tu tedy hlavně o to, jak rychle si umí hráči mezi sebou nahrávat.
Zápas se hraje na dva poločasy, vítězí mužstvo s větším počtem vhozených košů.

Aby hra měla spád a nebylo to moc maso, měl by mít tým 4-7 hráčů.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: to Tufy - takhle - my na táboře jsme tomu říkali korfbal, tak jsem to tak pojmenoval i tady ;-) Je to uzpůsobeno táborovým podmínkám, já sám o Korfbalu oficiálním nic nevím...

Edit - kouknul jsem na pravidla - úplně odlišné to není - tohle je holt pro 4na4, takže je pro větší spád hry menší hřiště bez rozlišení stran. Pořád tam zůstává podoba koše, to že je to hra bezkontaktní, a střílení na koš kdy střelec nesmí být blokován... A na klučičím táboře prostě málokdy seženeš 8 holek - ve chvíli kdy by tam 8 holek bylo, by asi nikdo neměl na Korfbal moc myšlénky ;-)

Ale díky za připomínku, aspoň už vím jak Korfbal vypadá oficiálně 8-)
: Jelikož hraji korfbal, tak mě tahle hra nedává smysl a nemá to nic společného s korfbalem.
: Pochvala potěší. ;-) My jsme měli Korfbal jako táborovou hru, takže jsme ho hráli docela hodně deset dní v kuse. Od té doby jsem ho nehrál - v normálních skautských podmínkách je bohužel docela složité připravit "koš" :-(
: Jelikož jsem hráčka a hlavně trenérka korfbalu, jsem :):-D, člověka to potěší, když si hrají na korfbal. Jen hrajte:papa::hophop::cool:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!