Slepé město

Počet hráčů1040
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 8 hodnocení39
%

Autor:
Zdroj: Zlatý fond her 1 - vydání 1990
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2349 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Do vody, Pohybová, S násilnými prvky, Zážitková / inscenační
Potřeby: šátky, horolezacká lana a potřeby včetně přileb, záchranné prostředky při plavání (plovací vesty, záchranný kruh, házečka, člun), zápalky, kotlíky, čaj, cukr
Zážitková fyzicky i psychicky náročná hra. Méňě početné tými překonávají náročné terénní překážky, ale v každém týmu pouze 2 hráči vidí.

Pravidla

Libreto: Na ostrově Vondon došlo k přírodní katastrofě a hrstka obyvatel, která přežila, ztratila zrak. Jedinému zdějšímu městu teď hrozí záplavy je nejvyšší čas opustit údolí a hledat záchranu v horách. Ze sousedního ostrovku sem právě dorazila pomocná expedice, ale je málo početná.

Realizace hry: Rozdělte účastníky do stejně početných skupinek, například po šesti. Dva hráči si ponechají oči volné (patří k pomocné expedici), ostatním zavážou oči šátkem tak, aby byli dokonale oslepeni. Vidoucí průvodci mají svůj tým převést terénem přes všechny překážky a dohlédnout, aby se nikomu nic nestalo. Cestou z ohroženého města plní hráči tyto úkoly:
1. Uvaří na stanoveném místě čaj.
2. Projdou skalnatým územím.
3. Traverzuji po lanovém visutém mostě přes potok či říčku.
4. Slaňují z pětimetrového prudkého svahu
5. Vyšplhají na šikmou skalní stěnu (musí být při tom jištěni)
6. Skočí do vody ze třímetrové výšky (pod břehem nesmí být žádné překážky, hloubka nejméně 3 m)
Zvítězí každé družstvo, jehož všichni příslušníci bezpečně zdolali všechny překážky.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: pro Davida a Terezku: 1/Ano, viděl sem \"šíleného\" organizátora který skutečně poslal slepé lidi po laně v pětimetrové výšce bez jištění....Jenže ti lidi mají zavázané oči, takže stačí navodit iluzi , že to je vysoko (mít oně strach a nadávat trošku na toho kdo to tak šíleně vymyslel, ale že oni to určitě zvládnou...jen se nesmí za žádných okolností pustit lana) a oni si skutečně budou myslet že jsme šílení a fakt je to lano pět metrú nad vodou (pozor, krokodýli nám asi neuvěří :-)
2/úkoly si múžeš přece vymyslet jiné, podstatné je aby si vyzkoušeli plnit i běžné lehké úkoly poslepu a snažili se spolupracovat...a né že jim ten co vidí sám nasbírá dřevo, zapály oheň a zjistí že už má voda 100 stupňú.....nech sami příjdou na to jak se pohybovat v terénu za tím človékem co vidí a odkazovat jeden druhému pozor jáma, větev..nech cíti nohama kde je chodník, kde tráva a kde kopřivi :) Samorejmě že ten co vidí (organizátor) nemusí hned do džungle, stačí když je povede dva metry od normálního chodníku....pújde snimi pod mostem a bude tvrdit že to je jeskyňe...že je (organizátor) dovede někam kde budou nějaké vhodné větve na oheň a že to místo bude nehořlavé
A nezapomeňte že tak jako první pusa bude první pusou už nadosmrti, tak i tato hra má své opravdové kouzlo jen poprvé...potom to bude už jen opakování...tak to nepokazte (je málo her pro velký lidi)
: DRSNÝ!:tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala:
: No, asi tak...asi máte dost šílené tábory :D!!
: taky je třeba se podívat, z jakého zdroje to je - Zlatý fond her - tedy jedná se o hru převážně pro dospělé.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!