Scouts

Počet hráčů312
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 33 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: Tato hra byla vytvořena 5-ti členným týmem
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7712 krát (5 denně)
Parametry: Do terénu, Do tmy, Pohybová, Chodička / strategická, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Scout je z anglického překladu zvěd. A právě zvědové klíčově dopomohli R. Baden-Powelovi při bránění Mafekingu a právě z těchto zkušeností se později zrodili skauti. Máme ještě aspoň zlomek jejich krve?

Pravidla

Velmi důležité je, jakou legendu pro hru vyberete. Doporučuji bitva o Mafeking , nebo máte-li rádi fantasy, tak například Gondorské hraničáře v Ithillienu We are scouts for Gondor!

Hru je nezbytné hrát ve velmi nepřehledném a spletitém území (my jsme ji hráli ve skalách-kterým jsme říkali Morie) a proto by ji určitě neměli hrát skauti, nebo vlčata, leda v předem zvážené lokalitě.

Před začátkem hry se hráčí "rozprchnou" a po písknutí hra začíná.

Úkolem každého hráče-zvěda je získat (vyšpehovat) co nejvíce ostatních špehů a zároveň sám nebýt vyšpehován. Hráči se různě plíží a uvidí-li někoho jiného, nahlas zvolá jeho jméno. "Chycený" si počítá trestný bod a odchází z dohledu. Po tuto chvíli jsou oba hráči na chvíli netknutelní, alespoň do chvíle, kdy se zase odplíží a schovají se. Hra by se měla hrát na dostatečně velkém prostranství, aby se nestalo, že hráč, který byl chycen se nemá kam schovat, protože všude v okolí už někdo je.

Naopak úspěšný zvěd si počítá plusové body, které se ale se zápornými nesčítají!!!

Hra se hraje v několika kolech, při káždém z nich se vyhlásí nejlepší scout a největší smolař (není podmínkou, můžete hrát jen tak pro zábavu).
 

Alternativní pravidla

: V Gondoru na Minas Tirith (pláně Pelennoru) ještě před tím než v březnu roku 3019 Třetího věku začala mordorská tma zahalovat slunce a nadešly dny bez svítání.

Válka mezi Gondorem a Mordorem byla na spadnutí. Gondorský král Ondoher svolával krále Středozemě na pomoc v boji proti temnotě Mordoru. Do Gondoru se začali sjíždět vojska z Númenoru, Rohanu, Armoru i z Dúnadanu. Nejlepší z každého vojska byli vysláni, aby střežili hranice Gondoru tzv. Ithilienskou oblast. Jejich úkolem bylo vystopovat a špehovat skřety, kteří byli vysláni z Mordoru aby obklíčili okolí Gondoru. Těmto špehům se začalo říkat Ithilienští hraničáři. Velel jim Faramir, syn Denethora (správce Gondoru). Celé týdny hraničáři střežili území Ithilienu, špehovali a likvidovali skřety vyslané Mordorem, až jednoho dne došlo v jižním Ithilienu ke střetu Gondorských hraničářů se skřetími jednotkami. Gondořané zatlačili Mordorské jednotky za most u Poros a přebrali kontrolu nad jižním Ithilienem.
Tato převaha byla však pouze dočasná. Brzy se začala z Mordoru stahovat
mračna, která téměř vyhladila celé lidské pokolení v Gondoru….

Komentáře

: Legenda pěkná, až na to že se tam plantají místa a osoby v čase dost vzdálené... něco jako kdyby si Velká Británie pozvala na pomoc proti Hitlerovy Římany Julia Caesara, které by vedl třeba Barack Obama.
: Copyright na legendu patří Kecce.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!