Sedaná

Počet hráčů1030
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 92 hodnocení84
%

Autor:
Zdroj: oddíl
Zapsáno:
Zhléhnuto: 42403 krát (24 denně)
Parametry: Do místnosti, Pohybová, Pro zasmání, Seznamovací
Potřeby: kostka
Hra pro zasmání

Pravidla

Každý hráč na začátku hry dostane číslo 1-3. Pak se dají židle do kroužku a každý si na jednu sedne. Jeden vedoucí hází s kostkou, když padne na kostce 1-2 hráči číslo jedna si přesednou o jedno místo doleva. Když padne 3-4 to samé udělají hráči číslo 2. Když padne 5-6, tak hráči s číslem 3. Když na vás někdo sedí nemůžete se pohybovat. Cílem hry je objet kruh a sedět zase na své židli. Kdo tak učiní zavolá sedaná a tím hra končí.

P.S. Tuto verzi hry není možno hrát v počtu lidí dělitelným třemi. (Mohl by se zhroutit vesmír)
 

Alternativní pravidla

: Téměř totožná hra se nazývá "VÍČKA". Sežeňte si několik různobarevných víček od PET lahví. Čím víc hráčů, tím více různých barev. Třeba modré - zelené - zlaté - červené - růžové - bílé. Ve chvíli kdy hráči sedí na svých židlích je vedoucí hry ukáže a nechá aby si každý hráč v duchu vybral některou z barev. Potom víčka nasype do čepice a začne po jednom losovat. Přesedávají si ti hráči, jejichž barva byla práve vylosována. Víčka hází organizátor zpět do čepice, takže jedna a tátáž barva může padnout i několikrát za sebou.
: My hráli tak, že vedoucí řekne "Posune se každý, kdo... " a může říct cokoli, např. má doma psa, má černé vlasy, je z Prahy... a je to podle mě lepší, že nerozhoduje náhoda a v tom, že se vždy mohou pohnout jen určití hráči, ale ne vždy ti samí.

:10:
: Dobrý je i na začátku hry označiť deti ich číslami a židle jich menami ;)
Taky je dobré skupiny označiť radeji písmenami A,B,C aby ich nemýlili čísla s čislami :D ( prepáčte, za gramatiku som slovák) :D
: My hrajeme taky s kartami - každý si vylosuje kartu, zapamatuje si barvu a pak ji vrátí. Vedoucí pak vezme balíček karet a karty otáčí - vždy hráči, kteří mají barvu vynesené karty se posunou. Je to jednodušší a pokud si děcka nepamatují názvy barev, mouhou se řídit obrázky.
: My to hrajem, že se na základě losování rozdělíme do skupin a pak losujeme, kdo se posune. Malé děti to lépe chápou, když jsou třeba skupina tučňáků. Ale není to spravedlivý, protože to někdy schválně děláme tak, aby to bylo, co nejzajímavější, ale alespoň se víc bavíme :-D
: Hraje se s kartami, rozhoduje barva.

Komentáře

: Jojo, všichni se posouvají na jednu stranu. Barev asi může být i víc, ale ty 3 nebo 4 jsou tak optimální. Když se někdo posune na židli, která už je obsazená, ten člověk pod ním, když padne jeho barva, se nesmí hnout. Vznikají tím docela vtipné situace, když pak na sobě sedí tolik lidí :-)
: Prosím přibližte mi trochu tuto hru. Nechápu to. To znamená, že když si hráči číslo 2 sednou na hráče číslo 3 a když padne trojka, tak hráči číslo tři se nikam neposunou protože na nich sedí dvojky? A všichni se posouvají pouze doleva? A musí být minimálně tři čísla (nebo barvy) ?
: Tahle hra je opravdu geniální, hráli jsme ji s velkou-ručně vyrobenou kostkou a náramně jsme se pobavili. Protože nás bylo více, měli jsme rozdělená všechna čísla, takže byla šance 1:6, že padne to vaše. ;-)
: jojo, taky jsme to hráli s kartama v 60 lidech,bylo to geniální :) a s akrtama zajímavější :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!