kipu

Hru přidal: kiwik
Zdroj nebo autor: kurz o hře a kreativitě
Zapsáno: 19. 2. 2012 v 20.23
Zhléhnuto: 4616 krát (3 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Do tmy, K ohni či posezení, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Hra pro učení či vzdělávání, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: stejně dlouhé provázky (tkaničky kulaté), jednu navíc s navázanými uzlíky jako předlohu,šátky na oči
"Přepis" uzlíků na provázek poslepu :)

Pravidla

Hra vypadá jednoduše,ale záhy zjistíte že to není jen tak :) hráli jsme to tak: skupinka (může i jednotlivec) dostane silnější šňůrku - třeba tkaničku od bot, na které jsou udělané jednoduché uzlíky v různých vzdálenostech. tkanička nemusí být dlouhá, stačí 20 -30 cm , uzlíků stačí 5- 10 - čím víc, tím je to obtížnější. každý ze skupinky dostane stejnou tkaničku,ale bez uzlíků. jeho úkolem je navázat uzlíky na této tkaničce stejně,jako na předloze. - stejné vzdálenosti. hráči se musí spolehnout jen na hmat.Mezi sebou můžou libovolně komunikovat :)

Podmínkou je, že předlohový provázek i ten na který hráči uzlíky "přepisují" musí být před navázáním uzlíků stejně dlouhé.
a aby to nebylo tak jednoduché, váže se poslepu, se zavázanýma očima.
vtipné situace vznikají když si chce skupinka zkrátit čas a některý dobrák poskytne svou kopii k dalšímu kopírování, který třeba nebyla zrovna dokonalá a když se ve skupince zapomene co je předloha a co už jsou kopie :)
hra bavila i dospěláky do 60 let :)

 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!