Řekni pravdu

Počet hráčů515
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 135 hodnocení83
%

Autor:
Zdroj: BILINSKI, Wolfgang. Velká kniha rétoriky. Praha: Grada Publisching, 2011. ISBN: 978-80-247-3905-2.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 46876 krát (27 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Slovní, Hra pro učení či vzdělávání
Potřeby: tužka, papír
Poznáte podle řeči těla, kdo mluví pravdu?

Pravidla

Tři členové skupiny na chvilku opustí místnost, aby si tajně domluvili mimořádný zážitek, který doopravdy zažil jen jeden. Nikdo ze zbytku skupiny by neměl vědět, kdo situaci skutečně prožil - musí to být zážitek, který mohl zažít kdokoli z nich.

Trojice se vrátí do místnosti, posadí se před ostatní a všichni tři vyprávějí, co prožili. Ostatní si příběh tedy vyslechnou třikrát - od každého z trojice.

Pak smí zbytek skupiny klást otázky a musí zjistit, kdo opravdu danou událost prožil. Každý dostane lístek, a když si myslí, že poznal, který vypravěč říká pravdu, napíše jeho jméno na lístek a položí ho nepopsanou stranou před sebe.

Když všichni odevzdají své tipy, lístky se posbírají a sečte se, o kom si ostatní nejvíce mysleli, že říká pravdu. Pak vypravěči prozradí, kdo situaci doopravdy zažil.

Hra slouží pro trénink interpretace řeči těla.
 

Alternativní pravidla

: :9:
: My jsme to hráli tak že jsme na konci nekladli otázky ale každý řekl jiný příběh, jen se společným tématem a jen jeden byl pravda (např. pravdivý příběh byl: jela jsem v autě a po silnici šel někdo v černém oblečení. Když jsem se podívala znovu, už tam nebyl. A nepravdivý třeba: slyšela jsem z ulice hlasitý zpěv. ale nikde nikdo)
P.S. Hra je docela těžká když do družiny chdíte se sourozencem :-):)
: Taky je dobré, když si každý trochu upraví příběh podle svých možností, tzn. když to ten "pravý" zažil s bráchou a ti další bráchu nemají (nebo by na to věkově neodpovídal), můžou říct, že to prožili např. s bratránkem. Nebo když se to stalo třeba u moře v Egyptě a zbytek skupiny ví, že někdo v Egyptě určitě nebyl, může říct, že to bylo v Chorvatsku. ;-)

Komentáře

: Já: :):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::jedi:
mejhu: :jedi::plamenomet::neo::sniper::rpg::box::break::jupi::pis::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::hophop::slunicko::pc::amen::jojo::megafon::pozor::pirat::nene::alien::pivko::tabacek::hudba::papa::vanoce::iq::):-(%-):-D:-?:-PB-)8-);-):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!