Numbers

Počet hráčů1moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 57 hodnocení83
%

 
Autor:
Zdroj: neznámo
Zapsáno:
Zhléhnuto: 26656 krát (16 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na cestu, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Hra pro učení či vzdělávání, Stolní / desková / papírová
Potřeby: vytištěné plánky (web ke stažení)
vyhledávání čísel na plánku

Pravidla

Na http://ulozto.cz/xhWMeBk/poetreh-cisloopraveno-jpg si stáhněte hrací plán. Vytiskněte jej tolikrát kolika lidem tento úkol zadáte. Úkolem každého jednotlivce je nalézt postupně všechna čísla od 1 do 90. Měří se čas, za jaký to jedinec zvládne.
5-10 min: výborný postřeh
10-15 min.: velmi dobrý postřeh
15-20 min.: uspokojivý postřeh
20-25 min.: sotva uspokojivý postřeh
25-30 min.: špatný postřeh
30 + min.: jste bez postřehu

Je dobré zmínit, že postřeh lze trénovat.
Hru je samozřejmě možné hrát i vícekrát, jen je nutno vyčkat dostatečně dlouho aby hráči zapoměli. (doporučuji alespoň měsíc)
 

Alternativní pravidla

: Ahoj po čase jsem nalezl další plánek tak ho sem dávám přes uložto. Je jednodušší tak pro menší děti (pardon světlušky a vlčata).
http://ulozto.cz/xffuHube/hra007-pdf
: Napadla mě alternativa pro menší dětí. Použiji hrací plán a každému dítěti určí los sadu cca 10 - 15 čísel (aby je nelákalo "okukovat"). Každé dítě dostane unikátní barvu, kterou bude nalezená čísla vybarvovat. Vítězí samozřejmě to, kterému se podaří stanovený počet čísle nalézt jako prvnímu.
: Tuhle hru jsme hráli mnohokrát a občas jí používáme jako součást jiných soutěží. Našel jsem jí ve starém ábíčku, nebo nějakém podobném časopise, ze kterého pochází i jedno možné libreto hry: V době, kdy se v Sovětském svazu připravovali na vesmírné lety první kosmonauté bylo nutné vybrat lidi, kteří se dokáží velmi rychle zorientovat ve složité změti přístrojů na palubní desce prvních vesmírných plavidel. Nezapomeňte, že v té době nebyly žádné počítače a veškerá technika byla pilotována skutečně ručně a na schopnostech pilota/kosmonauta záleželo opravdu všechno. Tato hra sloužila jako jeden z testů pro výběr právě tak bystrých lidí. Byl jim předložen papír s množstvím čísel od 1 do n (n = 10 až moc - podle typu testu) rozmístěných nepravidelně po ploše. Tento papír nikdo z testovaných nikdy před tím neviděl a od chvíle, kdy jej poprvé uviděli se jim stopoval čas. Jejich úkolem bylo co nejrychleji najít a prstem ukazovat po řadě všechna čísla od 1 do n a nesměli udělat chybu (nebo se mohly chyby počítat jako trestné časy). Nejrychlejší vyhrává. Ve sbírce oddílových her máme hromádku mnoha vzorů tohoto testu - pokud o ně máte zájem, mohu poslat, ale pro zdatného kreslíře není problém vytvořit nové. Máme třeba vzory, kde jsou kreslená čísla různých velikostí, tlouštěk, šířek a vzhledů všelijak propletena v sobě, jiné vzory mají čísla v různě velkých bublinách, nebo jiných geometrických obrazcích. Ke znesnadnění lze použít i různé barvy písma. Možností je nepřeberně. Je to opravdu dobrý testík a u nás měl vždy úspěch.
: Udělala jsem dvojice jeden hlídal toho druhého aby nepodváděl a nebo může hlídat vedoucí.

Komentáře

: muj sestilety syn nasel cisla do minuty....
: Hru znam pod nazvem Test Alfa, je z Velke encyklopedie her-Hry v klubovne, kterou napsal Milos Zapletal...Tam se hledaji cisla do padesati. Hrala jsem ji s detmi na soustredeni a hrajeme ji obcas i doma, udelala jsem si dve verze. Dobra je i hra Kosmonauticky test.
: Plánek si můžete vyrobit sami a čísla měnit.
: Dobrý den,
bylo by možné poslat ty plánky na e-mail? Hráli jsme to s rodinou a moc nás to bavilo, ale nedokážeme už nikde najít obdobné plánky :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!