Šachová partie

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 6 až 16
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 11. 7. 2012 v 08.43
Prokaž taktické schopnosti, jako opravdový král...

Pravidla

Šachy jsou hrou pro nejméně 6 hráčů, ale ideální počet je 8-16. Hrajeme na ploše, kterou ohraničíme. Hrajeme venku. Pokud máme větší místnost, můžeme hrát i tam.

Velikost hracího pole uzpůsobíme počtu hráčů. Hra probíhá tak, že král udílí v každém kole instrukce jedné ze svých figur, ta se snaží zneškodnit nepřátele, nebo krále soupeře (cíl hry). Každé kolo táhne jeden z králů (střídají se).

Máme dva týmy se stejným počtem hráčů, oba týmy mají jednoho krále. Každý hráč má svou roli, zde najdete vlastnosti rolí:


Král: sedí na místě, nehýbe se, ale "tahá" s ostatními hráči

Střelec: Může udělat jeden krok za kolo a vystřelit, ale celou hru má zavázané oči. Má u sebe 5 gumových míčků na jednu hru. Král jej naviguje, kterým směrem má krok udělat, jak dlouhý a kam má vystřelit. Pokud v jednotlivém kole střílet nechce, nemusí

Pěšák: Tato jednotka může udělat až dva kroky za kolo. Pokud se v průběhu svého kola dostane na místo, z nějž se dokáže rukou dotknout soupeřovy jednotky, tato jednotka končí.

Jezdec: Tato jednotka je tvořena dvěma lidmi. Ten lehčí sedí statnějšímu za krkem. Jezdec má stejný způsob útoku jako pěšák, přičemž útočí osoba nahoře. Rozdíl je v pohybu. Jezdec se pohybuje až třemi skoky snožmo za kolo.

Věž: Věž je obranná jednotka, která nemá žádný útok, ale ani nemůže být zničena. Král si ji posouvá tak, aby nebyl ohrožen střelci nepřítele. Pohyb je omezen na jediný krok za kolo.

Přeji příjemnou hru :-)
Potřeby: gumové míčky, šátky
Hru přidal: fkbata@seznam.cz
Zdroj nebo autor: http://www.skautmalenovice.cz
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!