Harpyje

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 50
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 11. 7. 2012 v 18.40
Chceš jejich poklad? Tak pozor na jed !

Pravidla

Harpyje všichni známe, jsou to takové ty létající potvory. Napůl ženská, napůl pták... prostě ta nejhorší možná kombinace.

A právě Harpyje tvoří v této hře lovce. Ostatní hráči jsou dobrodruzi, kteří se snaží harpyjím ukrást poklad z jejich hnízda.

Harpyji tvoří 2 lidé - ten menší sedí na ramenou toho většího a střílí (háže) po vetřelcích své jedovaté střely (pěnové míčky). Hnízdo harpyjí by mělo být zvoleno tak, aby se dobře bránilo - kopec se špatným přístupem.

Dobrodruh - dobrodruh je vybaven míčky s vodou

Úkol pro harpyje je jednoduchý - trefit všechny vetřelce jedovatou střelou, pokud se to povede, tak ubohému dobrodruhovi běží poslední minuta života - během té se snaží i nadále zabít harpyje a dostat se k pokladu.

Úkol pro dobrodruhy je také jasný - snaží se malým balónkem naplněným vodou trefit harpyji. Voda je jediná, která na ni platí. Jenže aby harpyje zemřela, musí být trefená rovnou deseti balónky.

U hry by měl být rozhodčí, který stopuje čas trefeným dobrodruhům a počítá zásahy do harpyjí. Je to pořádná bojovka, kterou si budete dlouho pamatovat.

Za ideální poměr považuju 3 harpyje (6 hráčů) proti 9 dobrodruhům.

Poklad může být i hodně vyhecovanou záležitostí - dobrodruzi a harpyje dají na hromádku sladkosti, které mají u sebe. Kdo vyhraje, rozdělí si kořist.
Potřeby: pěnové míčky (míčky z ponožek), balónky s vodou
Hru přidal: fkbata@seznam.cz
Zdroj nebo autor: http://www.skautmalenovice.cz
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!