Dobývání hradů

Počet hráčů1030
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 9 hodnocení31
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2742 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Pro zasmání, Chodička / strategická
Potřeby: kartičky s číšemi, karty se štíty
Hra na motivy deskové hry Hrady a zámky

Pravidla

Družiny jsou sloučeny do 3 větších družin. V okolí tábora je několik hradů, které je možno dobýt. Na každém hradu je štít s číslem, které určuje obranu hradu a truhla s počtem číší, který určuje jeho bohatství. Obojí je skryto.
Družstva si vylosují pořadí, ve kterém budou táhnout. Toto pořadí je trvalé.
První družstvo se vydává k nějakému hradu – postupuje vždy celé družstvo. Když dorazí k hradu, vyšle zvolený počet bojovníků k dobytí hradu. Pokud je počet bojovníků roven nebo větší, než je číslo na štítu, hrad dobije. Pokud menší, odtáhne s nepořízenou a může zkusit štěstí u jiného hradu. Na hradě musí nechat družina alespoň jednoho rytíře. Počet střežících rytířů se tak připočítává k číslu na štítu. Poklad může zůstat na hradě celý nebo jeho část, či celý může družina přemístit na jiný hrad, který se pokusí dobýt.
V případě přenosu pokladu na jiný hrad se počet číší přinesených z jiného hradu dvojnásobí (př. na hradě A je 5 číší a jsou na něj přineseny 2 číše z hradu B, tyto dvě číše mají tedy hodnotu 4). Dobytím hradu končí “tah” jednoho družstva a táhne další.
Poté, co každé družstvo táhne ze základny se každý tah omezuje na pokus o dobytí hradu, popř. jeho dobytí.
V dalším “tahu” tedy družstvo rozhodne o posádce zanechané v hradu, zvolí další hrad jako cíl a počet číší, které se přenesou a vyrazí ke zvolenému hradu.
Je možno dobývat nejen “prázdné” hrady jen se štíty a truhlami, ale i hrady již obsazené. I zde ale platí, že hrad je dobyt jen pokud síla družiny se rovná nebo je větší než posádka hradu (číslo na štítu + počet střežících rytířů).
Občas mezi rytíře vběhnou lapkové, kteří mohou družině sebrat číše, které převážejí. Pokud zrovna nic nepřevážejí, odejdou s prázdnou. Hra končí v momentě, kdy je obsazen poslední volný hrad (bez živé posádky). Pak se sečte počet číší, které družstva získala.
Počet číší = počet bodů
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Já to taky nechápu, ale zrovna taková hra by se mi na tabor hodila :(
: Asi jsem natvrdlý, ale nechápu to. Co mi zabraňuje poslat na dobytí hradu vždy všechny členy družiny a pokaždé tak dobýt hrad? Resp. proč bych měl vyslat na dobytí hradu nižší počet bojovníků než kolik jich mám?
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!