Handicapované seřazení

Počet hráčů8moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 32 hodnocení71
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 18437 krát (5 denně)
Parametry: Do místnosti, Na inteligenci / paměť, Seznamovací
Potřeby: žádné
Kterak provést jednoduché třídicí operace tak, aby nebyly jednoduché - seřadit se poslepu, bez mluvení apod.

Pravidla

Tato hra je vhodná pro seznámení či pro zkoušku improvizace. V podstatě se jedná o úkol: seřaďte se podle určitého kritéria, ale nesmíte mluvit, nebo nevidíte, nebo obojí. Handicap platí už v okamžiku zadání kritéria.

1) seřadit se dle výšky bez mluvení a poslepu
2) seřadit se podle délky vlasů, poslepu a potichu
3) seřadit se podle věku nebo podle narozenin bez mluvení
4) seřadit se podle příjmení, bez mluvení
a další podobné...

Zpestření - na každého hráče židli, židle postavit do řady a od začátku hry hráči nesmí na zem, pohybují se pouze po lajně židlí; u této varianty je opravdu lepší vidět.

Zajímavé bývá dát za úkol seřadit se podle jména či příjmení bez mluvení a poslepu s tím, že po zadání úkolu dáte hráčům chvíli na domluvení strategie a způsobu komunikace. Jinak to moc nejde:)

Pokud je hráčů moc, slepé varianty je lepší dělat v rámci nějakých družin. Ty, u kterých se vidí, naopak mohou být ještě zajímavější v extrémních počtech.
 

Alternativní pravidla

: Potmě se skupiny řadí, výše popsaným způsobem a když jim přidáte rozkaz: např "Podle velikosti v řad nastoupit", nebo zas "Od nejstaršího po nejmladšího, v zástup nastoupit". Je zajímavé jak se tohle plete. V té tmě pak družstvo, které má splněno vydá smluvený zvuk, pískání, bučení nebo jiné heslo. Při rozsvícení se překontroluje provedení rozkazu. Mnohdy pro maličkost vítězí pomalejší skupina, která si nespletla zástup s řadou.
: hráli jsme tuto hru na kurzu tvořivého myšlení :) byli jsme rozděleni na dvě skupiny. "slečna vedoucí" nás rozházela po louce se zavázanýma očima, každého si postupně odvedla a zašeptala mu číslo. pak jsme se museli ve skupince najít a podle těch čísel se bez mluvení seřadit. naše strategie: jedna řadící osoba, které jsme na záda psali čísla prstem (druhá skupina si psala čísla na dlaň). bylo to docela vtipný zpočátku, protože ani jedna skupinka nepočítala s tím že budeme kdesi rozházený po louce jak se paní vedoucí líbilo, a jako svolávací signál použily oba týmy tleskání :) kupodivu, dodnes obdivuju a nechápu fakt, že náš naše řadící terka našla a správně seřadila!
: Tuto hru jsem s klukama hrál a bylo zajímavé pozorovat jak si poradí poslepu a potichu s velikostí bot...
: Já jsem to jednou hrál podle odstínu očí (bylo nás trochu víc a tak drobné nuance museli určit spoluhráči) a jednou zase podle přiřazených čísel: Na začátku jsme jen věděli, že dostaneme čísla (ale nikdo neřekl jaká budou, obvykle se počítá s celými, max. desetinnými s krátkým des. rozvojem), podle kterých se máme seřadit, budeme mít zavázané oči a nebudeme smět mluvit, měli jsme si zvolit strategii seřazení. Problém byl v tom, že vedoucí hry každému řekl jiné číslo (a obvylke i z jiné skupiny čísel). Třeba 59/47, pí, odmocnina_z_10, 4 a jiné. Nakonec nám rozdal papíry o písmu pro hluchoslepé a povídali jsme si o svých pocitech a názeorch
: Bezva hra, venku se dá hrát na kládě. Hůř se po ní obchází ostatní spoluhráči.

Komentáře

: je to dobrá hra... hrajeme ji v družině... dětem se moc líbí... :)
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!