Přesedání

Počet hráčů8moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 58 hodnocení77
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 11351 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, K ohni či posezení, Pro zasmání
Potřeby: Karty, židle
aneb jak objet celý kruh hráčů, sedět a být při tom sedačkou pro ostatní...

Pravidla

Hráči sedí v kruhu na jasně definovatelných místech, např. na židlích. Každý hráč má přidělenu jednu ze čtyř barev nebo čísel (hodí se např. barvy hracích karet), přičemž vůbec není důležité (naopak), aby se pravidelně střídaly. Uprostřed kruhu je vedoucí, který losuje barvy nebo čísla.

Čí barva je tažena, ten si přesedá o jedno místo ve směru ručiček po kruhu, pokud je tam volno, tak přímo na sedátko (židli, zem...), pokud tam někdo je, tak na klín. Komu někdo sedí na klíně, ten je zablokován a nemůže se pohybovat, tedy pokud je jeho barva tažena, má smůlu a musí počkat, než bude volný.

Vyhraje ten, kdo se první takto dostane okolo celého kruhu zpět na svoje místo.

Doporučujeme používat kvalitní židle, není problém, aby na jednom nebožákovi sedělo pět lidí. Hra je hratelná pro všechny věkové kategorie, ale není dobré je příliš kombinovat. Křehké hrající slečny můžeme ujistit, že to není zas tak zlé.

Vynikající icebreaker, vhodný k zařazení hned za nějaké seznamovací hry. Délka hry značně závisí na počtu hráčů, odhadem okolo 30 sekund na hráče.
 

Alternativní pravidla

: My to jako seznamovačku hráli tak, že se šlo na otázky: Například "Kdo stráví na Facebooku více, než dvě hodiny denně se posune o tři místa doprava.", nebo "kdo má sourozence, posune se o dvě místa doleva." A to si celkem zapamatuješ kdo si na tebe sedne... :D A většinou i kvůli čemu. :)
: Místo čísel a barev je možné přidělit např.: jména exotického ovoce, či světové stavby...

Komentáře

: JJ zní to jako zajímavá hra ;)
: na lyzaku jsme to hrali pod nazvem cimrmanuv kruh.. byla to skvela hra.. a s deckama na tabore to bylo jeste lepsi.. tam si na kline sedelo az 10 deti..
: My tomu říkáme "Lidské člověče nezlob se". Hráči představují figurky (ale to není důležité) a vedoucí hází kostkou, každý má nějaké číslo (to znamená od 1 - 6), ale to jen tak pro zajímavost...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!