Vršky

Počet hráčů28
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 19 hodnocení71
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6575 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání
Potřeby: nádoba na vršky, různobarevné vršky
Hra na způsob člověče, nezlob se, ve které rozhoduje náhoda.

Pravidla

Hráči se rozesadí kolem stolu, přičemž si předtím každý z nich předem vybral vršek z PET lahve (samozřejmě každý jiný). Losující se posadí mimo, vezme si nějakou nádobu, do které nejde shora vidět, dá do ní vršky a pak začne losovat. Jakmile vylosuje vršek, vyvolá jeho barvu a hráč, který si vršek té barvy vybral, se posune o jedno místo doleva. Pokud tam někdo sedí, sedne si na něj. Ale ten, který sedí pod někým (někdo sedí na něm), se nesmí při padnutí své barvy posunout. Hra končí, když jeden hráč takto obejde celé kolo.
 

Alternativní pravidla

: Já tuhle hru znám pod názvem Živé člověče nezlob se. Děti v kruhu dostali po směru hodinových ručiček čísla 1 - 6 a místo losování se házelo šestihrannou kostkou. Dítě s určeným číslem, které padlo na kostce, se posunulo o jedno místo. Na jednom dítěti sedělo i pět dětí. Hra končí pokud se jedno z dětí dostane na své místo. Místo nesmí být obsazené jiným, jinak dítě jede další okolo. :)
Hra je super a zábavná. Děti strašně moc bavila :) :)
: Hráli jsme ji na táboře, s kolečkama, trojúhelníčkama, čtverečkama a srdíčkama. Všechny nás to moc bavilo a po zbytek tábora, jsme už nic jiného hrát nechtěli. Moc se mi ta hra líbila.
: Tuto hru hrajeme na akcích s kartama. Každý si na začátku vylosuje jednu kartu a pamatuje si svou barvu - káry, piky, srdce nebo kříže. Vedoucí stojí uprostře kruhu, snímá z balíčku po jedné kartě a říká např: "Srdce" a ti, jenž si srdce vylosovali, se mohou posunout o 1 místo. Zvláštností je karta ESO - pokud vedoucí vytáhne z balíčku eso jakkékoli barvy, tak pokud na židli sedí více lidí na sobě, musí si vyměnit pořadí - tzn. - ten co sedí na židli, jde nahoru, a ten, co seděl nahoře jde dospodu :-)

Komentáře

: také to jde s barevnými papírky...každý si pamatuje svou barvu (kterou si předem tajně vylosoval) a je více lidí se stejnou barvou...kdo se dostane zpět na svou židli (ne někomu na klín, ale fakt na židli), tak vyhrává celý tým stejné barvy (celkem jsou 3 barvy na cca. 15 dětí).
: na lyžáku jsme tuhle hru hráli s kostkama.. všichni jsme si sedli do kruhu, vedoucí rozdal čísla v pořadí... pak jsme se museli proházet.. a potom se začlo hrát... začlo se házet kostkou a podle čísla jsme se posouvali..
: Naše osvědčená stará hra,při které se všeci pobaví
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!