Zajatý partyzán

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 26. 6. 2006 v 14.02
Odhazování usvědčujících lístků a zárověň hlídání ostatních

Pravidla

Hráči postupují po cestě ve skupině. Vpředu kráčí dvojice, kterou nesmí nikdo předejít. Poslední jde rozhodčí - vedoucí, za nímž nesmí nikdo zůstat pozadu. Mezi dvojicí a vedoucím je nanejvýš 20 m. Během hry není dovoleno scházet z cesty.

Každý hráč má u sebe lístek se svým podpisem. Tento lístek představuje partyzánský průkaz. Hra je založena na tomto motivu: Zajatý partyzán je předváděn k výslechu a cestou se snaží nenápadně odhodit svůj průkaz, který ho usvědčil.

V naší hře hraje každý na vlastní pěst současně ve dvou úlohách. Je sám zajatým partyzánem a pokouší se do časového limitu (tak 20 až 30 minut) minut svůj průkaz nepozorovaně odhodit. Je však také strážcem a pozoruje všechny ostatní hráče. Podepsaného lístku je třeba se zbavit ve lhůtě, která byla ohlášena na začátku pochodu. Kdo se o to do té doby nepokusí, je potrestán ztrátou bodů, jako kdyby byl při odhozu přistižen. Když hráč někoho zpozoruje, jak odhazuje průkaz, má právo lístek zvednout. Po uplynutí limitu se skupina zastaví. Kdo odhodil partyzánský průkaz nepozorovaně, získává 10 bodů. Jestliže byl lístek zvednut jiným hráčem, nedostane odhazující hráč žádný bod. Za každý zvednutý cizí průkaz je 5 bodů.
Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: lexikon oddílu Pohoda
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!