Zajatý partyzán

Počet hráčů10moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 27 hodnocení46
%

Autor:
Zdroj: lexikon oddílu Pohoda
Zapsáno:
Zhléhnuto: 5022 krát (2 denně)
Parametry: Na cestu, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Odhazování usvědčujících lístků a zárověň hlídání ostatních

Pravidla

Hráči postupují po cestě ve skupině. Vpředu kráčí dvojice, kterou nesmí nikdo předejít. Poslední jde rozhodčí - vedoucí, za nímž nesmí nikdo zůstat pozadu. Mezi dvojicí a vedoucím je nanejvýš 20 m. Během hry není dovoleno scházet z cesty.

Každý hráč má u sebe lístek se svým podpisem. Tento lístek představuje partyzánský průkaz. Hra je založena na tomto motivu: Zajatý partyzán je předváděn k výslechu a cestou se snaží nenápadně odhodit svůj průkaz, který ho usvědčil.

V naší hře hraje každý na vlastní pěst současně ve dvou úlohách. Je sám zajatým partyzánem a pokouší se do časového limitu (tak 20 až 30 minut) minut svůj průkaz nepozorovaně odhodit. Je však také strážcem a pozoruje všechny ostatní hráče. Podepsaného lístku je třeba se zbavit ve lhůtě, která byla ohlášena na začátku pochodu. Kdo se o to do té doby nepokusí, je potrestán ztrátou bodů, jako kdyby byl při odhozu přistižen. Když hráč někoho zpozoruje, jak odhazuje průkaz, má právo lístek zvednout. Po uplynutí limitu se skupina zastaví. Kdo odhodil partyzánský průkaz nepozorovaně, získává 10 bodů. Jestliže byl lístek zvednut jiným hráčem, nedostane odhazující hráč žádný bod. Za každý zvednutý cizí průkaz je 5 bodů.
 

Alternativní pravidla

: my jsme to hrali s klackama, ktrery jsme predtim vyrezali.. protoze nechavat v prirode papiry neni uplne ekologicky;-)

Komentáře

: Proto jde rozhodci posledni a nesebrane papirky sbira ;-)
: no jo ale skauti snad neodhazujou papirky ne?
: Vyzerá to zaujímavo :)
: Ideme na vypravu tak to hned vyzkousime..zda se byt good :)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!