Boj o vodu

Počet hráčů940
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 46 hodnocení46
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4636 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Pohybová, Pro zasmání, Honička, Bojovka
Potřeby: lavory, nádoby
Přenášení vody bez nádob, jak jen se dá, v bitevní vřavě

Pravidla

Hru hrají tři nebo čtyři týmy. Dá se i ve dvou, ale není to ono.

Cílem je dopravit v časovém limitu co nejvíce vody ze zdrojového lavoru do cílové nádoby, buď láhve s dostatečně širokým hrdlem, nebo do ešusu (každý tým má svůj zdrojový lavor i svůj cíl). Cílové nádoby jsou asi metr od sebe uprostřed herního území, zdrojové se nachází ve vrcholech pravidelného n-úhelníka (kde n je počet týmů:), pokud možno ve stejné vzdálenosti od cíle. Cílové nádoby jsou považovány za svaté a nepřítel se jich nesmí dotknout, natožpak vylívat úspěšně přepravenou vodu. Který tým má po vypršení časového limitu nejvíc vody v cílové nádobě, vyhrál.

Má to ale dva háčky:
- k přenášení vody se však nesmí používat žádná nádoba
- narušovat transfer vody je dovoleno, ne-li přímo vítáno

Běžné metody transportu vody bývají klasicky složené dlaně, které se stávají terčem útoků protivníků, ústní dutina (plácnutí přes nadmuté tvářičky udělá své, jen to občas pokropí i útočníka) nebo nasáknuté oblečení (které zuřivě kape). Hráči se většinou rozdělí na nosiče a záškodníky, kteří se snaží nosičům v protivníkově týmům znepříjemňovat život.

Pro prevenci nepříjemných situací, kdy někdo 'omylem' nebo i omylem vyklopí protivníkovu cílovou nádobu, je dobré určit okolo nádob dvoumetrové ochranné pásmo, kde se již nesmí útočit.
Také doporučujeme omezit počáteční dávku vody - buď jeden lavor, nebo jeden lavor a malý barel pro každý tým. Hráči potom vodou tolik neplýtvají (např. metoda transportu pomocí nasáklého trička).


 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: My sme to hrali na tabore asi 30 ale neprenasali sme to z lavorou ale rovno z rieky a poúživali sme lopúchy a trávu ktorú sme namočili a vyžmíkali. je to super hra. Odporučam zahrať.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!