Kupé

Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: Beruška
Zapsáno: 3. 7. 2006 v 20.43
Zhléhnuto: 30395 krát (8 denně)
Parametry: Do místnosti, Morální / sociální, Zážitková / inscenační
Potřeby: žádné
Jaké společníky si vyberete do kupé na dlouhou cestu? Morálně/sociální diskuzní hra

Pravidla

Cesta z Vladivostoku do Moskvy po Transsibiřské magistrále trvávala tři týdny. Tuto dobu cestující musel chtě nechtě strávit se svými spolupasažéry v kupé. Vy máte ale to štěstí, že si můžete vybrat, koho do svého kupé chcete a s kým tedy strávíte tuto dlouhou dobu.

Účastníci hry mají za úkol vybrat ze seznamu obecných lidských typů sedm jedinců, kteří jsou pro ně nejpřijatelnější jako společníci na dlouhou cestu vlakem. Jde o kolektivní diskuzi, všichni účastníci hry se tedy musí shodnout na sedmi stejných osobách. Hru vede moderátor, který se snaží rozpoutávat co nejhlubší debaty o přednostech či nevýhodách možných vybraných osob, popřípadě usměrňovat diskuzi, která se zvrhává. Na výkonu a schopnostech moderátora (nebo moderátorky) závisí mnoho, proto se této úlohy musí chopit vhodný jedinec.

Seznam jednotlivých cestujících, ze kterých je možné vybírat, je dobré napsat na velký papír a v průběhu hry opatřovat značkami, otazníčky, škrtat či podobně označovat.

Pro inspiraci, jaké typy z počátku do seznamu dát, se můžete podívat na fotku, jak to dopadlo, když jsme se o tuto hru pokoušeli my.

(omlouvám se Berušce, toto by asi měla psát ona, ale když ještě ani nemáš účet, tak co bys chtěla, holka...)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!