Cyklická honěná

Počet hráčů10moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 112 hodnocení70
%

 
Autor:
Zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Zapsáno:
Zhléhnuto: 29320 krát (8 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Honička, Seznamovací
Potřeby: žádné
Honička, při které má každý náhodně a potají vybranou oběť

Pravidla

Každý hráč dostane cedulku se jménem jednoho hráče, kterého bude honit. Cedulky nemůžeme rozdat náhodně, ale tak, aby nám vznikl jeden velký cyklus. Dále označíme území, ze kterého se v průběhu hry nesmí hráči vytratit.

Hráči se nejdříve rozmístí po území. Poté se všichni současně podívají na svůj lísteček a zjistí, koho honí. Když hráč chytne toho koho zrovna honí, vezme si od něj cedulku toho, koho ulovený právě honil. Chycený odchází na předem vyhrazený hřbitov a lovec loví dál novou oběť. Tak hrajeme tak dlouho dokud nezbudou dva, kteří se honí navzájem. Vítězem se stávají ti, kdo zbyli na konec.

Variace:
* Pokud se hráči příliš neznají, hra nabývá úplně jiný rozměr - nejprve se musíte doptat ostatních, kdo je vlastně ten, koho máte na lístečku.
* Lze hrát také s papírovými koulemi. Hráči se pak neloví dotykem, ale sestřelením.
* Protože v případě pasivních či bojácných hráčů by se hra mohla zvrhnout v přílišnou schovávanou, je možné hru vyhodnocovat také dle toho, kdo ulovil kolik lidí. Tímto podnítíme hráče k větší aktivitě.
 

Alternativní pravidla

: My tuto hru hráváme tak, že se všichni postaví do kruhu. Ten, kdo je po Vaší pravé ruce honí Vás, ten kdo po levé, toho honíte Vy. Je to super zmatek,ale z vlastní zkušenosti vím, že děcka tak do 11-12 let to většinou nepochopí a když někoho chytí, neví co dělat dál. Takže se mi tato alternace s lístečky zdá pro menší děti skvělá. A tu pravou levou můžu vřele doporučit pro starší členy :)
: navidad: Taková hra tu i je popsaná:) jako Kissdeath:)
: dobre by mohlo byt třeba dat všem listeček se stejnym jmenem, třeba vedoucího a všichni by pak honili stejnou oběť, sice by to nefungovalo, ale za tu srandu a překvapení ob2ti by to asi stálo
: My jsme to hráli pod názvem lžíce a zabíjelo se úderem lžíce na rameno. Ale uznávám, že dávání pusy je lepčí!!!
: My tuhle hru hrajeme pod názvem Polibek smrti, je to vlastně to samé, ale cílem není toho koho mám na papírku jenom chytit, ale dát mu pusu někam na hlavu a tím ho zabít:)

Komentáře

: hovno
: U wot m8???????
: Jak tady píšete ty problémy s dvojicema, tak jste přehlédly jedno důležitý pravidlo. Nejlíp se asi ilustruja na tom, že si děti postavíte do kruhu a musí platit, že každý honí toho kdo stojí na pravo od něj. I systém lístečků musí být udělaný přesně tak, jinak vzniknou izolované skupinky a děti budou dostávat sami sebe. Tak že je potřeba si nachystat lístečky a napsat si přesně kterému dítěti dáte který lístek aby to fungovalo. Pro vedoucího je tato varianta zdlouhavější, ale pro menší děti je pak jasnější koho mají chytat.
: my jsme taky hrali Kissdeath na tabore, ale to neni moc pohybova hra, protoze jsme to hrali nekolik hodin, spis mi top rislo strategicky, ale byla to strasna sranda videt nase osmnactilety rovery, jak se pokousej dat jeden druhymu pusu, to bylo vazne uplne neodolatelny:D
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!