Magie

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 15 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 5. 7. 2006 v 11.34
 
Pološílená hra na sesílání kouzel podle roztodivných návodů s různými druhy kouzelníků a sběr bodů za seslaná kouzla

Pravidla

Do herního území umístíme desky s kouzly - ty vypadají následovně: lísteček, na kterém je napsáno jméno kouzla, kdo je potřebný k seslání kouzla, jak se kouzlo sesílá a kolik je za něj bodů. Příklad textu na desce:
Abraka-dabra, 2 kouzelníci, 1 šaman, 1 mág, TZTLUTTPU, 5 bodů.
Posloupnost TZTLUTTPU kóduje posloupnost pohybů, které je potřeba předvést při sesílání kouzla (viz. níže).
Kouzel by mělo být alespoň 15. Na kraji území vytvoříme magický kruh (třeba z větví).

Během hry je každý hráč příslušníkem některé kouzelnické třídy: zaklínač, šaman, kouzelník, čaroděj, mág. Každý má u sebe cedulku, která říká, co je za třídu. Za bodový poplatek lze třídu změnit.

Vlastní hra
Účelem hry je získat co nejvíce bodů. Body se získávají za sesílání kouzel. Každé kouzlo se skládá z určité posloupnosti pohybů. Pohyby jsou například tlesknutí, lusknutí, zkřížení rukou, přemýšlení, ukázání. Pohyby kódujeme pomocí prvních písmen. Kouzlo musí být sesláno přesně daným počtem lidí daných kouzelnických tříd.

Hra probíhá následovně: hráči na území hledají cedulky s popisy kouzel, snaží se sehnat příslušný počet správných lidí a naučit se pohyby. Když se jim to povede, tak dojdou k magickému kruhu a tam kouzlo sešlou. Seslání kouzla spočívá v tom, že se rozestaví okolo kruhu, suočasně řeknou jméno kouzla a provedou danou posloupnost pohybů. Důležité je, aby byli dobře synchronizováni. Pokud kouzlo provedou správně, tak jim šéf hry započítá body na jejich "třídní" kartičku. Nikdo nesmí seslat stejné kouzlo dvakrát.

Komplikace
Situaci hráčům komplikují tři mocní mágové. Černý mág sesílá na hráče ochrnutí. Pokud někoho chytne, tak očarovaný hráč musí několikrát provést speciální ozdravné kouzlo, které hráče na počátku hry naučíme. Bílý mág je velmi hodný a proto hráče učí svá oblíbená kouzla. Když někoho chytne, tak ho nepustí, dokud se hráč od něj nenaučí nějaké kouzlo. Toto kouzlo by mělo být poměrně komplikované a je hráči na nic. Žlutý mág je mírně postižený, protože dostal zásah bleskem. Pokud hráče chytne, tak ho "naučí" nějaké své kouzlo - to sestává z různých zajímavých úkonů, jako například vyzout si botu a odhodit ji do dáli, skákat po jedné noze a dělat u toho "glo, glo, glo", atd.

Je možno jednotlivé kouzelnické třídy mírně znerovnoprávnit. To znamená, že například kouzla, ke kterým je potřeba mág budou lépe bodově ohodnocena, ale přeučení se na mága bude bodově náročnější a na počátku nedovolíme hráčům, aby byli mágy. To znamená, že nejdříve si budou muset vydělat nějaké body a teprve potom se budou moci stát mágem.

Za dokument se zaříkávadly děkujeme Pampelišce
Potřeby: Kartičky s kouzly a třídami
Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: WikiHerka - herka.deka.cz
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!