Zlatá horečka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 20 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 6. 7. 2006 v 19.37
Získej co nejvíce zlatých valounků,prostřílej se z obležení banditů a zachraň se!

Pravidla

Motivace: Na Aljašce byla objevena nová zlatonosná území. Jsou prý obzvláště bohatá a tak se k nim blíží spousta zlatokopů. Navíc mezi zlatokopy je též dost pistolníků. A to nemluvím o pověstném Jessy Jamesovi, který se prý také blíží. Nebude to jednoduché.

Příprava: Nejdříve musíme opatřit zlaté valouny. Nejjednodušší jsou žluté papírky, ale to není příliš efektní. Lepší jsou normální kamínky obarvené zlacenkou (cca 30 Kč na dostatek kamenů, po obarvení budete mít doslova zlaté české ručičky). Na vhodném místě vybudujeme banku (vybudování banky spočívá v tom, že na dané místo položíme váhy a patřičné papíry). V okolí (do 400 m) banky vytyčíme provázky zlatonosná území, která vhodně pojmenujeme a umístíme do nich valounky. Dále zhotovíme mapu těchto území. Doporučuji též předtisknout licence (použití viz níže). Hráče rozdělíme do malých skupin, případně mohou hrát i jednotlivci. Každou skupinu vybavíme papírovými koulemi.

Vlastní hra:Úkolem hráčů je vydělat co nejvíce peněz. Za tímto cílem mohou postupovat buď legálně či nelegálně. Legální přístup je následující: Družstvo si zakoupí licenci na určité území a čas, odebere se k danému území a zde může po onen čas hledat zlato. S nalezeným zlatem se vrací zpět do banky a zde ho prodávají (dle váhy). Peníze připisujeme hráčům na konto.

Nelegální přístup: Hráči vstupují do vymezených území bez licence, případně okrádají ostatní zlatokopy. Okrádá se tak, že někoho trefím koulí, on musí zůstat stát a odevzdat mu všechno své zlato. Pokud však policista uvidí někoho, jak provozuje nelegální činnost, odmění jej pokutou. Ideální je, když mají policisté vysílačky a hlásí pokuty rovnou šéfovi hry, který je zapisuje k výdělkům. Případně si policisté dělají poznámky a na konci hry se pokuty odečtou od zisků.

Jessy James běhá po území a okrádá zlatokopy. Jassyho samozřejmě okrást nelze (je to hrdina a udatný pistolník).

Posledních 5 minut hry se vyhlašuje anarchie, policie odchází do penze, Jessy umírá na infarkt (zas tak velký hrdina to nebyl) a cena zlata v bance mírně klesá.

Doporučení
- Nikdo nesmí mít u sebe více než tři valounky.
- Recyklovat valounky (to znamená, že to co vykoupíme opět po někom pošleme rozmístit do pole).
- Pokud nemáte k dispozici váhu, lze použít i alternativní metody měření velikosti kamínků - třeba pomocí objemu (potápíme kamínky do láhve) či metodu dírek. Ta spočívá v tom, že do prkna vyřežeme otvory různé velikosti a pak zkoušíme kamínek prostrkovat různými dírkami. Čím menší dírkou projde, tím méně peněz.
Potřeby: zlaté kamínky, papíry + tužky, váhy, koule
Hru přidal: Světluška
Zdroj nebo autor: WikiHerka - herka.deka.cz
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!