Formule

Hodit do Nůše
Počet hráčů24
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 31 hodnocení37
%

 
Autor: Okoun
Zapsáno: 1. 5. 2006 v 13.38
Zhléhnuto: 3972 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Stolní / desková / papírová
Potřeby: žádné
Závody na čtverečkovaném papíře s formulemi a jejich těžištěm

Pravidla

Hraje se na čtverečkovaném papíře. Oproti piškvorkům je rozdíl v tom, že za uzly se považují rohy čtverečeků, tedy místa, kde se protínají čáry.

Nejprve nakreslete dráhu se startem a cílem. Měla by mít nějaké zatáčky a šířku průměrně 5 až 8 políček (zúžené místo jako překážka - proč ne?).

Každý hráč má svoji formuli. Formule je vlastně křížek nakreslený na papíře. Pro přehlednost je dobré, aby měl každý hráč jinou barvu.

Formule má kromě své aktuální pozice (křížek) také své těžiště označené tečkou (z fyzikálního hlediska to není těžiště), které vyjadřuje rychlost a směr jízdy formule. Pokud je na stejném bodě, jako formule, pak stojí, pokud je jinde, formule se pohybuje. Pohybující se formule nesmí být na stejném místě, jako těžiště.

Pohyb - v každém tahu může hráč dojet svojí formulí na libovolný z osmi bodů, které sousedí s jeho těžištěm. Těžiště se nachází vždy v bodě, který je od formule vzdálen o to, co v posledním kole ujela. Názorně to ukazuje obrázek.

Havárie - když formule vyjede z dráhy, protože si to hráč špatně spočítal, jsou dvě varianty řešení. Buďto se zastaví a musí se znovu rozjet, popř. musí tolik třeba jedno kolo počkat. Nebo pokračuje dál mimo trasu, dokud ji hráč nezabrzdí, a musí se na dráhu vrátit stejným místem, kterým vyjela.

Kdo první projede cílovou čáru, vyhrál (překvapivě...).
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Dunker: My to hráváme ve škole takto: Ze startu se vyjíždí jakýmkoli směrem dopředu (rovně, šikmo doprava nebo doleva) potom má hráč rychlost 1 a tak jakoby zopakuje minulý tah a tam si může zaznačit těžiště a kolem něj udělat 3x3 a někam z těch 9 bodů může jet zase k čtverci po obvodu těžiště. Do hry jsme zapojili i teleporty, překážky, checkpointy... A dokonce jsme založili třídní klub hráčů papírových her a děláme turnaje, závody, grand prixy atd...
Kačaba: Zní to dobře, ale nechápu to :/
Simarek: Moc jsem tuto hru nepochopil a přitom vypadá zajimavě a rád bych si ji zahrál
Tomáš: Místo těžiště lze dát rychlost. Můžeš přičítat či odečítat 1, Takže auto může jet třeba 10 ovšem těžko projede zatáčky. Vpřípadě havárie musí zůstat stát na místě tolik kol kolik mu zbývalo čtverečků do zastavení. Tak jsme to hráli my.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!