Pašeráci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 1. 5. 2006 v 15.40
Noční akční hra do města či do terénu - pašeráci vs. policisté.

Pravidla

V této hře proti sobě stojí dva týmy - pašeráci a policie. Pašeráci mají za úkol ze své základny dostat co nejvíce 'zboží' (mohou to být třeba kartičky, láhve, kameny, cokoliv) ke svému překupníkovi. K tomu ale musí proniknout přes území policie, která se snaží přepravě zabránit a konfiskuje zabavené zboží. Vítězí ta strana, která má po uplynutí časového limitu více zboží (zabaveného nebo propašovaného; nepoužité v základně se nepočítá). Zpestřením může být použití více druhů zboží různých hodnot.

Herní území
Pochopitelně odpovídá počtu hráčů. V centru je malá oblast, jež náleží pašerákům, do které policie nesmí a kde jsou pašeráci chráněni. Právě sem se snaží zboží propašovat.

Okolo této centrální oblasti je policejní pásmo. Pouze v tomto pásmu se policie může pohybovat a pouze zde může být pašerák zastaven a připraven o své zboží. Do policejního pásma pašerák může pouze se zbožím (nebo s rukama nad hlavou, vrací-li se po neúspěšné cestě zpátky, popř. vrací-li se po úspěšné pašerácké akce).

Za policejním územím je divočina. Zde někde se nachází základna pašeráků (tu si umístí, kam chtějí - dost blízko, aby cesta pro zboží neunavovala, a dost daleko, aby policisté nepřišli, kde je, a tak snadno neodchytávali všechny pašeráky, kteří odtamtud vycházejí). Pašeráci zde jsou chráněni, policie sem nesmí.

Chytání
Většinou se Pašeráci hrají tak, že policistovi, který na policejním území uvidí pašeráka, stačí vykřiknout jeho jméno, čímž jej zneškodní. Pašerák mu musí odevzdat svoje zboží a vrátit se do divočiny. Vylepšením může být baterka, zbraň policistů - potom nestačí vykřiknout jméno, nýbrž pašeráka 'zastřelit' proudem světla správným směrem.
Hraje-li se hra ve dne, bylo by asi vhodnější místo na spatření hrát na dotyk. Tím ale úplně odpadá plíživá část hry.


Po uplynutí časového limitu hra končí. šichni se sejdou v centrální oblasti a vyhodnotí se výsledky. Dále je možné prohodit strany a začít znovu. Dobrý limit je okolo 60 minut.
Herní území je dobré udělat takové, aby skutečně šlo pašovat ze všech stran. Pokud policii stačí sedět u jediného průchodu, postrádá hra smysl.
Potřeby: Zboží
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!