Univerzita

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Sebevražedná
Zapsáno: 30. 7. 2006 v 18.48
 
Dlouhodobá hra na tábor sjednocující všechny workshopy a ne-herní aktivity do jednoho rámce - získejte si během tábora akademický titul!

Pravidla

Toto není ani tak hra, jako spíše motivační prvek a společný rámec pro různé rukodělky, aktivity, workshopy či jiné užitečné i zábavné kratochvíle.

Princip univerzity spočívá v tom, že každá aktivita představuje jeden předmět, který univerzita vyučuje. Za úspěšné absolvování předmětu se studentům - táborníkům připisují kredity a za určitý počet dosažených kreditů na jedné fakultě táborník získává titul. Tituly se liší dle počtu potřebných kreditů a mají několik úrovní, přičemž platí, že držitel vyššího titulu může po nižších vyžadovat oslovování s celým titulem. Dostatečně pilné vlče tak může dosáhnout stavu, kdy jej starší skauti oslovují 'pane docente' nebo podobně.

Univerzita je rozdělena do několika fakult - například na humanitní fakultu, technickou fakultu a přírodovědnou fakultu. Kredity získané na jednotlivých fakultách se mezi sebou nedají míchat a každá fakulta uděluje jiné tituly. Přibližně by ale měly být vyrovnané a tituly adekvátní. Hodnota titulů nemusí odpovídat realitě, spíše 'čím delší a složitější, tím lepší'.

Předmět (aktivita, workshop) je buď ukončen pouze zápočtem, což znamená, že se táborník aktivně účastní, nebo zkouškou, což jej přinutí nějakou hravou formou prokázat, že to k něčemu bylo. Například u kursu Pyrotechniky (neboli rozdělávání ohně v polních podmínkách) může být zkouškou přepálení provázku ve výšce X za určitý čas. Předměty se zkouškou je dobré ohodnotit výše, ne vždy je ale možné nebo přirozené zkoušku dělat.

Co je hodně důležité je udělat okolo toho všeho pořádný humbuk - vymyslet název univerzity, logo, připravit co nejvznešenější diplomy, které se předávají velkolepě, s oxfordskou čtvercovou čepičkou a nějakou slavnostní hudbou, jednotlivé předměty nazývat děsně vědecky (ale vysvětlit, co to vlastně znamená).

Náš původní plán byl takový, že se táborníci nejprve zapíší na jednotlivé předměty a na základě závazných prihlášek se budou vypisovat jednotlivé kurzy a workshopy. To se ale neosvědčilo, děti se zapsaly na tolik kurzů, že nebylo možné udělat rozvrh tak, aby běželo více kurzů najednou, skupinky se musely dělit a ve výsledku z toho byl bordel. Proto jsme přešli na bezpřihláškový model, který doporučuji, zkrátka se vyhlásí, že teď budou probíhat tyto a tyto kurzy (nejlépe z každé fakulty jeden) a každý bude moct jít na ten, na který chce nebo který se mu hodí do jeho plánu na zisk co nejvyššího titulu na jedné z fakult. Tak je možné poměrně rychle a efektivně zrealizovat vše.

V příloze je tabulka naší univerzity včetně jednotlivých titulů, můžete se inspirovat.
Potřeby: diplomy, tabulky studia, potřeby na různé aktivity a workshopy
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!