Univerzita

Počet hráčů10moc
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySebevražedná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 58 hodnocení57
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6803 krát (2 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Hra pro učení či vzdělávání, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: diplomy, tabulky studia, potřeby na různé aktivity a workshopy
Dlouhodobá hra na tábor sjednocující všechny workshopy a ne-herní aktivity do jednoho rámce - získejte si během tábora akademický titul!

Pravidla

Toto není ani tak hra, jako spíše motivační prvek a společný rámec pro různé rukodělky, aktivity, workshopy či jiné užitečné i zábavné kratochvíle.

Princip univerzity spočívá v tom, že každá aktivita představuje jeden předmět, který univerzita vyučuje. Za úspěšné absolvování předmětu se studentům - táborníkům připisují kredity a za určitý počet dosažených kreditů na jedné fakultě táborník získává titul. Tituly se liší dle počtu potřebných kreditů a mají několik úrovní, přičemž platí, že držitel vyššího titulu může po nižších vyžadovat oslovování s celým titulem. Dostatečně pilné vlče tak může dosáhnout stavu, kdy jej starší skauti oslovují 'pane docente' nebo podobně.

Univerzita je rozdělena do několika fakult - například na humanitní fakultu, technickou fakultu a přírodovědnou fakultu. Kredity získané na jednotlivých fakultách se mezi sebou nedají míchat a každá fakulta uděluje jiné tituly. Přibližně by ale měly být vyrovnané a tituly adekvátní. Hodnota titulů nemusí odpovídat realitě, spíše 'čím delší a složitější, tím lepší'.

Předmět (aktivita, workshop) je buď ukončen pouze zápočtem, což znamená, že se táborník aktivně účastní, nebo zkouškou, což jej přinutí nějakou hravou formou prokázat, že to k něčemu bylo. Například u kursu Pyrotechniky (neboli rozdělávání ohně v polních podmínkách) může být zkouškou přepálení provázku ve výšce X za určitý čas. Předměty se zkouškou je dobré ohodnotit výše, ne vždy je ale možné nebo přirozené zkoušku dělat.

Co je hodně důležité je udělat okolo toho všeho pořádný humbuk - vymyslet název univerzity, logo, připravit co nejvznešenější diplomy, které se předávají velkolepě, s oxfordskou čtvercovou čepičkou a nějakou slavnostní hudbou, jednotlivé předměty nazývat děsně vědecky (ale vysvětlit, co to vlastně znamená).

Náš původní plán byl takový, že se táborníci nejprve zapíší na jednotlivé předměty a na základě závazných prihlášek se budou vypisovat jednotlivé kurzy a workshopy. To se ale neosvědčilo, děti se zapsaly na tolik kurzů, že nebylo možné udělat rozvrh tak, aby běželo více kurzů najednou, skupinky se musely dělit a ve výsledku z toho byl bordel. Proto jsme přešli na bezpřihláškový model, který doporučuji, zkrátka se vyhlásí, že teď budou probíhat tyto a tyto kurzy (nejlépe z každé fakulty jeden) a každý bude moct jít na ten, na který chce nebo který se mu hodí do jeho plánu na zisk co nejvyššího titulu na jedné z fakult. Tak je možné poměrně rychle a efektivně zrealizovat vše.

V příloze je tabulka naší univerzity včetně jednotlivých titulů, můžete se inspirovat.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: de to... ale je to praštěný:vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce::vanoce:
: toto se nám velice hodí na tábor, potřebovala bych poradit ještě s nějakým dobrodružstvím okolo aby se to netočilo jen kolem studia... nenapadá vás něco?
: Zvládnou to děti ve věku 5-10 let?
: To je super nápad!
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!