Co si kdo najde

Počet hráčů4moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 52 hodnocení71
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 14769 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: Jídlo pro všechny, kartičky s jídlem
Trochu jiný způsob, jak přerozdělit snídani nebo jiné jídlo

Pravidla

Před snídaní prohlédněte, co že to všechno máte k dispozici za jídlo. Napište lístečky, na každém bude jeden kus nějaké potraviny, například 'rohlík', 'máslo', 'mouka' nebo 'ocet'. Základních potravin, jako je rohlík, by mělo být dost na každého hráče, doplňkových, jako je 'máslo' nebo 'marmeláda' už o něco míň, bonusových ('sušenka') opravdu málo a speciálních lahůdek typu 'ocet' dát jen pro zpestření. Kartičky typu 'máslo' představují kvantitu potřebnou na namazání jednoho kousku pečiva.

Tyto kartičky rozházejte po louce, tábořišti nebo na nějaké místo, popř. na několik oddělených lokalit. Každý hráč si nyní může jít nasbírat snídani, jakou si najde - ale pozor, je třeba dát limit, např. 4 kousky na osobu, což leckoho donutí vyměňovat jídlo mezi sebou.

A nakonec dojde k přeměně kartiček na skutečné potraviny. Přeji dobrou chuť, zejména těm, kteří mají chleba s octem.
 

Alternativní pravidla

: tak u nás v oddíle už je to jedna z tradičních her na táboře, nazýváme to
"Co les dal?", napíšeme na kartičky různé potraviny a rozházíme je po lese, pak tam naženem děcka a každá družinka, či skupinka si nasbírá co nejvíc potravin a podle toho se potom rozhodují co budou vařit k obědu, pro celou skupinku, samozřejmě mezi sebou můžou kartičky vyměňovat. V tom případě si můžou dát kuchaři voraz, ale vedení nesmí zapomenout na to aby i oni měli co jíst, protže né vždycky se všechno uvařené jídlo vlčátkům či světluškám podaří, a tak se spoléháme na ty nejstarší skautky a trochu jim přilepšíme( dáme jim dvakrát tolik jídla než mají původně dostat) a z nich pak žije celé vedení :):mnam:
: místo snídaně je to dobré hrát jen tak pro spestření třeba s bombony atd.........
: Bylo by lepší, kdyby pečivo byl daný základ. Na lístcích by byly přílohy - přesně 4 na jednoho člověka. Tudíž 4 x počet hráčů. Každý by si MUSEL najít 4 potraviny, a tak by určitě na některé chleba s octem zbyl.

Komentáře

: Myslím si, že schovávání jídla přímo je lepší. I když jsem to hrál jen v netáborových poměrech, kdy nám byla do lesa schovaná tyčinky (tatranka , apod.) a každej jsme si měli jednu najít.
: Ještě jsme to nehráli, ale napadlo mě, že každý dostane kartičku s jídlem, kde budou napsány suroviny, které budou muset najít v lese na kartičkách. A každý může přinést 2 suroviny a pak běžet pro dálší.
: Podobná hra-.......my jsme to hráli ještě jako děti tak že nám vedoucí řekli běžte si do blízkého okolí najít něco k snědku + dali nám do ruky příborový nůž... ....máslo bylo v telefoní budce.....různé druhy marmelád zavěšené na borovicích......rohlíky na louce .........atd...:)
: My to hrajeme se špekáčkama a rozvěsíme je po lese přímo na stromy. k nim taky kečup, hořčici, chleba apod. Má to podle mě větší kouzlo než kartičky ;-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!