Frisbee

Počet hráčů614
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 69 hodnocení81
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 14406 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Sportovní, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: létající talíř
Honička za létajícím talířem

Pravidla

Jednou z méně známých sportovních her jsou hry s létajícím talířem. Nejznámější z těchto je Ultimate. Hodí se jako sportovní aktivita na schůzku, pokud je v dosahu vhodný terén (travnatá plocha)

Cílem hry je chytit disk v koncové zóně soupeře (viz plánek hřiště). Dosáhnout toho lze tak, že si tým nahraje do zóny, kde disk chytí některý hráč. Hráč s talířem nesmí běhat, smí pouze pivotovat. Na odhození talíře je 10 vteřin, čas počítá obránce. Po každém bodu dojde ke změně stran, začíná se výhozem od základní čáry. Velikost hřiště se běžně upravuje k počtu hráčů a jejich fyzickým schopnostem.

Jedná se o bezkontaktní hru, tedy nemělo by docházet ke srážkám, k úmyslným faulům už vůbec ne (což odporuje jednak skautským zásadám, ale také Spirit of the Game (viz podrobná pravidla frisbee).

Za pozornost stojí pravidelné skautské frisbee turnaje na podzim v Hradci Králové a na jaře v Praze - více informací na http://sfc.animato.cz

Další informace o Ultimate:
www.cald.cz
sfc.animato.cz
 

Alternativní pravidla

: Pro méně otrlé frisbee hráče je tu Ijáčkova varianta:
Kdokoliv může hráče, který právě drží disk, plácnout přes zadek. Pokud se tak stane, musí tento pak upustit disk a oběhnout nějaký předem určený objekt (třeba poblíž zaparkovaný prastarý volkswagen minibus z éry hippies).

Komentáře

: Opravdu dobrá hra, ale doporučuji přečíst si podrobnější pravidla: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultimate_Frisbee , disk se dá koupit za cca 300 Kč takže pokud plánujete hrát častěji, určitě koupi zvažte.
: Děti u mě v oddíle tu hru mají hodně rádi. Je dobré pořídit pořádný disk (nejlépe 175g) ať to létá. Zároveň si dávejte pozor na hlavy, občas to někoho sejme.
: TO JE VTIPNE:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::plamenomet:
: Nej. hra co znám :) kam se hrabe fotbal...
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!