Na sultána

Počet hráčů520
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 238 hodnocení83
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 56798 krát (16 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Kdo si uchrání své konto od trestných bodů a svoji osobu od hněvu sultána? Slovní hra...

Pravidla

Sultána v této hře představuje vedoucí. Sedí v čele hráčů, v nejpohodlnějším křesle. Ostatní rozesazeni na obyčejných židlích kolem stolu.
Sultán je typický orientální despota, co často poddané tyranizuje svými rozmary. Mimo jiné občas nesnáší nějaké písmeno. Řekne například: "Dneska nemůžu ani vystát hlásku A!" A hned dodá: "Copak dáte svému nejmilostivějšímu panovníkovi Sutánovi k večeři?"
Hráči hned začnou (v určitém směru) odříkávat rychle různé druhy jídel. Třeba:"vejce, housku, pudink, ovocné želé atd." Každý musí říct jedno jídlo, v němž není samohláska "a". Kdo se zmýlí, zaváhá nebo opakuje to, co už před tím někdo řekl, musí předstoupit před Sultána a Sultán mu udělá na čele čárku :o)
Sultánovy otázky jsou pokaždé jiné a zpravidla se mu zprotiví vždycky jiné písmeno. Nejsou to jen samohlásky, ale i souhlásky. Jednou chce, aby mu poddaní doporučili dobrého autora ke čtení, podruhé se ptá na květinu, ptáka, město, pohoří, řeku,...
Čím je vedoucí vynalézavější a čím lépe umí svoji roli zahrát, tím je v klubovně více smíchu :o)))
 

Alternativní pravidla

: Hráváme na táboře celý den obdobu. Jeden den se od rána nesmí používat jedna hláska. Za zapomenutí se dotává jednotlivec (případně celá jeho skupina) trestný bod, které se večer u ohně sečtou.
(Zkuste ráno volat na ostatní, že k snídani je bábovka, když je zakázané B.)
: Casto hravame i tak, ze kazdy ma vymyslet jen jednu vec, ale maji na to omezeny cas a "zakazanych" pismen je vice - treba strom ve kterem neni zadne pismeno ze slova JAVOR a tak:) Je to zajimavejsi pro trosku starsi vlcata, pro ktere je uz zakladni verze moc jednoducha...
Tem co se spletou nedelame carky, ale popravuje je "kat" - jinak normalne hrajici postava, ktera jen vzdy odehraje popravu:) az zbyde posledni zivy hrac, stane se sultanem on.

Komentáře

: best:jedi::sniper::rpg::neo::asmd:
: Je to super hra uz jsem ji hrala 2 a vzdy me pobavila:cosi:
: HRÁLI JSME JI NA SCHUZCE,ALE KÁMOŠKA,KTERÁ MI MĚLA VYMYSLET TREST,NO COMENT,BYLI JSME NA ZAHRADĚ ZÁROVEN S KLIKAMA ,KTEŘÍ MĚLI ZAHAJOVAČKU,MUŽETE HÁDAT,CO MI VYMYSLELA
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!