Kobylky

Počet hráčů12moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůdospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 22 hodnocení49
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7044 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání
Potřeby: žádné
Trochu drsnější hra pro R+R

Pravidla

Začátek:
Hra je určena spíš pro starší hráče, protože je trochu drsnější. Hráči se rozdělí na dvě stejně silné poloviny. Tým, který si vylosoval útok vytvoří zástup na startovní čáře. Tým který brání poodejde asi o 15 metrů a vytvoří obranou formaci. První (většinou nejsilnější) hráč široce rozkročí nohy a hluboce se předkloní. Další hráč se postaví za něj, opět rozkročí nohy, předkloní se a rukama obejme prvního hráče kolem pasu. Hlavu dá mírně na stranu a skloní tak, aby nevyčnívala nad záda prvního hráče. Další hráč udělá to samé, ale hlavu schová na druhou stranu, atd. až je vytvořen had ze všech hráčů. Důležité je, aby nikomu nevyčnívala hlava nad úroveň plošiny zad ostatních.

První fáze:
Útočící družstvo si zatím domluví pořadí a když je had připraven, první útočící hráč ohlasí, že běží. Rozeběhne se k lidskému hadovi a snaží se doskočit co nejdál dopředu (s pomocí rukou se jako při přeskoku kozy odrazí od posledního obránce). Když přistane, posouvá se po zádech obránců co nejvíc dopředu, aby se na hada vešlo celé jeho družstvo. Potom vybíhá další hráč a opět skočí na hada. A tak dál, až do posledního hráče. Pokud se některý útočník dotkne země, bod získávají obránci. Pokud se na hada poskládá celé družstvo, hra pokračuje druhou fází.

Druhá fáze:
Při druhé fázi se celý had rozvlní a snaží se setřást útočníky. Pokud se někdo z útočníků dotkne země nebo úplně spadne, vítězí obránci. Pokud se rozpadne had, vítězí útočníci. V dalším kole se mění úlohy útočníků a obránců.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Já to znám jako Zeď ale zůčastnila jsem se asi jen jednou. Jsem drobnější postavy a nějak si na tohle nevěřím... :-)
: U nás tomu taky říkáme kafe. A jedna slečna z toho má zpřetrhané vazy v koleni s dlouhodobými následky ... doporučuju zakázat hrát lidem kteří často přicházejí k úrazu, tohle je ukázková příležitost ...
: taky znám jako KAFE a opravdu velmi oblíbená hra, poprvé když sme to hráli kdysi dávno na víkendovce se jednomu opravdu výbornému skokanovi podařilo celý náš had přeskočit, trošku si nabil, ale jinak byl oukej:-D
: No, přijde mi to ještě drastičtější než kvítek..
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!