Kobylky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 2. 5. 2006 v 18.09
Trochu drsnější hra pro R+R

Pravidla

Začátek:
Hra je určena spíš pro starší hráče, protože je trochu drsnější. Hráči se rozdělí na dvě stejně silné poloviny. Tým, který si vylosoval útok vytvoří zástup na startovní čáře. Tým který brání poodejde asi o 15 metrů a vytvoří obranou formaci. První (většinou nejsilnější) hráč široce rozkročí nohy a hluboce se předkloní. Další hráč se postaví za něj, opět rozkročí nohy, předkloní se a rukama obejme prvního hráče kolem pasu. Hlavu dá mírně na stranu a skloní tak, aby nevyčnívala nad záda prvního hráče. Další hráč udělá to samé, ale hlavu schová na druhou stranu, atd. až je vytvořen had ze všech hráčů. Důležité je, aby nikomu nevyčnívala hlava nad úroveň plošiny zad ostatních.

První fáze:
Útočící družstvo si zatím domluví pořadí a když je had připraven, první útočící hráč ohlasí, že běží. Rozeběhne se k lidskému hadovi a snaží se doskočit co nejdál dopředu (s pomocí rukou se jako při přeskoku kozy odrazí od posledního obránce). Když přistane, posouvá se po zádech obránců co nejvíc dopředu, aby se na hada vešlo celé jeho družstvo. Potom vybíhá další hráč a opět skočí na hada. A tak dál, až do posledního hráče. Pokud se některý útočník dotkne země, bod získávají obránci. Pokud se na hada poskládá celé družstvo, hra pokračuje druhou fází.

Druhá fáze:
Při druhé fázi se celý had rozvlní a snaží se setřást útočníky. Pokud se někdo z útočníků dotkne země nebo úplně spadne, vítězí obránci. Pokud se rozpadne had, vítězí útočníci. V dalším kole se mění úlohy útočníků a obránců.
Hru přidal: Swišť
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!