Mlátička

Hru přidal: Swišť
Zapsáno: 2. 5. 2006 v 18.39
Zhléhnuto: 10183 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, S násilnými prvky, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Seznamovací
Potřeby: noviny
Kdo včas neřekne jméno (nebo zvíře) někoho jiného, dostane po hlavě...

Pravidla

Příprava:
Hráči se posadí na do kruhu na židle a postupně si rozdají jména zvířat. Potom postupně ještě jednou zopakují, jaké mají zvíře, aby si všichni zapamatovali své zvíře a zvířata ostatních. Jeden hráč jde doprostřed a jeho židle je odstraněna a on do ruky dostává srolované noviny.

Hra:
Organizátor řekne nějaké zvíře, třeba lva. Hráč uprostřed (mlátička) musí lva plácnout novinami po hlavě, ale lev se může bránit tím, že řekne další zvíře, třeba páva. Pokud ho řekne včas (rána ještě nedopadla), musí mlátička plácnout páva atd. Pokud někdo nestihne včas říct další zvíře a je plácnutý mlátičkou, stává se z něj nová mlátička a původní mlátička si jde sednout na jeho místo. Ale předtím než dosedne, musí znovu odstartovat hru tím, že řekne nějaké zvíře. Pokud si sedne a nikoho neřekne, mlátička ho může plácnout. Role se také mění, pokud někdo řekne sám sebe nebo pokud řekne zvíře, které je zrovna mlátičkou.

Hra je určena hlavně pro děti a může také sloužit jako ledoborec a seznamovačka, pokud se místo zvířat použijí skutečná jména.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!