Mlátička

Počet hráčů10moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 58 hodnocení57
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9973 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, S násilnými prvky, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Seznamovací
Potřeby: noviny
Kdo včas neřekne jméno (nebo zvíře) někoho jiného, dostane po hlavě...

Pravidla

Příprava:
Hráči se posadí na do kruhu na židle a postupně si rozdají jména zvířat. Potom postupně ještě jednou zopakují, jaké mají zvíře, aby si všichni zapamatovali své zvíře a zvířata ostatních. Jeden hráč jde doprostřed a jeho židle je odstraněna a on do ruky dostává srolované noviny.

Hra:
Organizátor řekne nějaké zvíře, třeba lva. Hráč uprostřed (mlátička) musí lva plácnout novinami po hlavě, ale lev se může bránit tím, že řekne další zvíře, třeba páva. Pokud ho řekne včas (rána ještě nedopadla), musí mlátička plácnout páva atd. Pokud někdo nestihne včas říct další zvíře a je plácnutý mlátičkou, stává se z něj nová mlátička a původní mlátička si jde sednout na jeho místo. Ale předtím než dosedne, musí znovu odstartovat hru tím, že řekne nějaké zvíře. Pokud si sedne a nikoho neřekne, mlátička ho může plácnout. Role se také mění, pokud někdo řekne sám sebe nebo pokud řekne zvíře, které je zrovna mlátičkou.

Hra je určena hlavně pro děti a může také sloužit jako ledoborec a seznamovačka, pokud se místo zvířat použijí skutečná jména.
 

Alternativní pravidla

: Pokud jste na táboře (nebo jiné akci), kde se děti mezi sebou moc neznají, můžou tuto hru hrát pro zapamatování jmen. Dost se nám to osvědčilo.
Jo a jinak se tomu u nás říká "Ovoce".
: Pokud mlátička flákně někoho neprávem (nezaznělo jeho zvíře, nebo včas stihl říci někoho jiného) tak neprávem uhozený vrátí ránu mlátičce (jak již bylo popsáno) a musí potupně a pokorně říci větu 'děkuji uctivě'. Docela slušně to rozvíří emoce ;)
: doplněk k pravidlům: my to hrajem ještě s tím že když mlátička flákne někoho jinýho (flákne páva, který už řekl "vlk" :kladivko: )tak to mlátičce ten páv může oplatit páč neměl být fláknut páv ale vlk snad to chápete :papa: jo a taky je doporučuju si dávat "přezdívky" jako třeba JÁ, TY, ON, atd. a to je potom sranda ;-) :papa: jinak uplně super hra :cool:

Komentáře

: dobre fakt na skauting ako stvorené :) BODY: :10:
: ano my ji také hrajeme jinak...my to hrajeme s ašimi jmény :srdce:
: hustý%-)
: dobra poznamka s tou pet flaskou...hlavne prazdna a mekka ...nemlatte nekoho plnou petflaskou to bya si bolelo:-D
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!