Mlátička

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 2. 5. 2006 v 18.39
Kdo včas neřekne jméno (nebo zvíře) někoho jiného, dostane po hlavě...

Pravidla

Příprava:
Hráči se posadí na do kruhu na židle a postupně si rozdají jména zvířat. Potom postupně ještě jednou zopakují, jaké mají zvíře, aby si všichni zapamatovali své zvíře a zvířata ostatních. Jeden hráč jde doprostřed a jeho židle je odstraněna a on do ruky dostává srolované noviny.

Hra:
Organizátor řekne nějaké zvíře, třeba lva. Hráč uprostřed (mlátička) musí lva plácnout novinami po hlavě, ale lev se může bránit tím, že řekne další zvíře, třeba páva. Pokud ho řekne včas (rána ještě nedopadla), musí mlátička plácnout páva atd. Pokud někdo nestihne včas říct další zvíře a je plácnutý mlátičkou, stává se z něj nová mlátička a původní mlátička si jde sednout na jeho místo. Ale předtím než dosedne, musí znovu odstartovat hru tím, že řekne nějaké zvíře. Pokud si sedne a nikoho neřekne, mlátička ho může plácnout. Role se také mění, pokud někdo řekne sám sebe nebo pokud řekne zvíře, které je zrovna mlátičkou.

Hra je určena hlavně pro děti a může také sloužit jako ledoborec a seznamovačka, pokud se místo zvířat použijí skutečná jména.
Potřeby: noviny
Hru přidal: Swišť
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!