Lodě s kostkama

Hru přidal: Juřka
Zapsáno: 16. 11. 2006 v 15.45
Zhléhnuto: 4265 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Stolní / desková / papírová
Potřeby: kostka, papír, tužka
Zničte ostatním jeich lodě, zatímco oni budou útočit na vás. Sice je to jen o náhodě, ale někdy to tak nevypadá ...

Pravidla

Ideální počet hráčů je 6, pokud je hráčů více, je vhodné udělat dvojice (dvojic ale musí být zase 6), aby se mezi hráče mohli rozdat čísla 1-6 (pokud je vás míň můžete nějaké vynechat). Každý (popř. dvojice dohromady) si na papíře udělá šest větších políček a každé se označí číslem od 1 do 6.
Nyní první hodí kostkou a podle čísla, které padlo, nakreslí v příslušném políčku část lodi. Např. padlo číslo 3: kreslím v políčku číslo 3 první část lodi, kterou je voda. Části lodi jsou: voda, kýl (samotná loď), kabina, komín a nakonec dělo. Kostku předám dalšímu hráčí ten také hodí a na svém papíře v políčku podle hodu kostkou si nakreslí část lodi. A kostka putuje dál. Staví se dle výše uvedeného pořadí a v každém poli se staví jedna loď.
Až se někomu podaří v některém poli postavit celou loď i s dělem, může útočit na ostatní. Když na něj dojde řada, hází kostkou jako obvykle, ale pokud padne číslo políčka, ve kterém je kompletní loď, útočí. Tzn. hází kostkou ještě jednou. Nyní hodil číslo hráče, na kterého útočí (je možno útočit i sám na sebe). A házím znovu, tentokrát se jedná o číslo pole, které mu ruším (on jej přeškrtne a dále nepoužívá - nestaví ani neútočí). Pokud náhodou číslo hráče není nebo už vypadl nebo pole na, které jsem střílel, je již škrtlé, moje střela skončila ve vodě a hraje další hráč.
Takto se hraje dokud má ještě někdo nějakou loď. Vítězem je hráč kterýmu zbývá alespoň jedna loď.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!