Závod formule 1

Počet hráčů1240
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 46 hodnocení81
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 20353 krát (14 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Na cestu, Pohybová, Pro zasmání, Honička, Sportovní, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: Každý tým zhruba 5 párů bot(nejlépe různé druhy), dostatek tekutin
Klasický běžecký závod, při kterém se mění pneumatiky (boty), jezdí se do depa a ještě si přitom zažijete spoustu legrace :-)

Pravidla

Tuto hru je v hodné hrát s více věkovými kategoriemi na jednou, je pak docela sranda, když malá světluška běží trasu s velkými holinami :-) Hru jsme hráli na táboře.
Hru uvedeme do napjaté atmosféry závodu formulí, vhodné zvolit nějakou hudbu. Děti rozdělíme do týmů, zhruba po šesti. V rámci týmu mají za úkol sehnat si pět párů bot, tak aby se vešli do nich všichni. Poté může závod začít. Cílem je, aby každý oběhl okruh (my ho měli docela velký) a to pokaždé v jiných botách. Toto pravidlo se dá upravit, aby musel například každý běžet dva okruhy. Výměna bot je tedy výměna pneumatik. Pokud někdo na trase upadne, musí přijet sanitka. Sanitku tvoří dva členové týmu, kteří se po směru závodu rozběhnou, vezmou do stoličky raněného a odvezou ho do depa. Uběhlé kolo účastníka se nepočítá a v tu chvíli nemůže nikdo závodit. Do závodu zasahuje též osud (někdo z vedoucích). Pokud se osud dotkne závodníka, nastanou stejné následky jako při pádu. V průběhu se také může vyhlásit doplnění benzínu, kdy tým musí naráz vypít určité množství tekutin, aby mohl pokračovat.
Hráli jsme to i s malými světluškami a okruhy jsme běhali dvakrát a mohu vám říct, že to bylo celkem náročné, ale hru jsme si všichni moc užili.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: My to hráli 4 závodníci ve stáji, každý ze stáje běžel trať ve svých botách, oběhl trať jednou zamířil do stáje, kde museli 2 členové (závodníci) stáje běžce (nesměl jim pomáhat, jen zdvihnout a položit nohu) vyzout, botu zdvihnout - ukázat, že je vyzutá, znovu obou (výměna pneumatik) a během pobytu ve stáji musel vypít hrnek vlažného čaje, který mu přidržoval další člen, po splnění těchto věcí pokračoval druhým kolem a předal štafetu dalšímu běžci.
: Každé dítě musí oběhnout okruh pokaždé v jiných botách - takže 5x, nebo se děti střídají a nesmějí se opakovat boty?
: Hru jsme hráli a žádný úraz nebyl :) malé děti ve velkých botách většinou neběhají, jsou rádi, že jdou :) a padají do trávy do měkkého :)
: hrali sme to na plaži na piesku super vec :-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!