Závod formule 1

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 12 až 40
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 20. 12. 2012 v 09.38
Klasický běžecký závod, při kterém se mění pneumatiky (boty), jezdí se do depa a ještě si přitom zažijete spoustu legrace :-)

Pravidla

Tuto hru je v hodné hrát s více věkovými kategoriemi na jednou, je pak docela sranda, když malá světluška běží trasu s velkými holinami :-) Hru jsme hráli na táboře.
Hru uvedeme do napjaté atmosféry závodu formulí, vhodné zvolit nějakou hudbu. Děti rozdělíme do týmů, zhruba po šesti. V rámci týmu mají za úkol sehnat si pět párů bot, tak aby se vešli do nich všichni. Poté může závod začít. Cílem je, aby každý oběhl okruh (my ho měli docela velký) a to pokaždé v jiných botách. Toto pravidlo se dá upravit, aby musel například každý běžet dva okruhy. Výměna bot je tedy výměna pneumatik. Pokud někdo na trase upadne, musí přijet sanitka. Sanitku tvoří dva členové týmu, kteří se po směru závodu rozběhnou, vezmou do stoličky raněného a odvezou ho do depa. Uběhlé kolo účastníka se nepočítá a v tu chvíli nemůže nikdo závodit. Do závodu zasahuje též osud (někdo z vedoucích). Pokud se osud dotkne závodníka, nastanou stejné následky jako při pádu. V průběhu se také může vyhlásit doplnění benzínu, kdy tým musí naráz vypít určité množství tekutin, aby mohl pokračovat.
Hráli jsme to i s malými světluškami a okruhy jsme běhali dvakrát a mohu vám říct, že to bylo celkem náročné, ale hru jsme si všichni moc užili.
Potřeby: Každý tým zhruba 5 párů bot(nejlépe různé druhy), dostatek tekutin
Hru přidal: Fantomas
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!