Tramvaje

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 10 až 100
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 12. 4. 2013 v 16.30
Podobné hry
neboli také MHD

Pravidla

Nejprve se vytvoří plánek uzemí kde se hra bude hrát (my to hrajeme v tábořišti a blízkém okolí). Poté se vedoucí dohodnou kde budou jednotlivé zastávky tramvají a kudy povedou trasy. Funguje to jako v reálném městě takže některé zastávky musí být společné aby děti meli možnost přestupovat. Každá zastávka se unikátně pojmenuje nebo očísluje (např.: U Stožáru, Ohňová, Smrdutá (latríny) a tak dále.) a na každou zastávku se umístí něco k zapomatování (např.: Obrázek, dlouhé číslo, kus básničky, ornament).

Děti začínají na hlavní zastávce kde mají umístěn papír a tužku (pro každé družstvo jedna). Děti mohou jezdit po linkách tramvají ale pouze v tramvaji (tedy s vedoucím) kterří po svých linkách pravidelně cyklují. Musí si zapomatovat co nejpřesněji co na jednotlivých zastávkach je napsané a pak to na svůj papír co nejpřesněji reprodukovat. Podle toho jak přesně a kolik toho zapíší se poté hra hodnotí. Vedoucí (tedy tramvaj) se vždy na zastávce na chvíli zastaví, poté ohlási ukončete výstup a nástup a jede dál. Kdo na zastávce zůstane, musí počkat dokud mu nepojede další tramvaj.

Hra je časově omezena. My to hrajeme na prostoru zhruba 500x700m, máme kolem 8 linek, 30ti zastávek a časově to vychází zhruba na hodinu aby to byla výzva.

----- možnosti rozšíření -----

Protože tuhle hru hrajeme už mnoho let na různě tématizovaných táborech, časem jsme vymysleli mnohá zábavná vylepšení.

1) Vylepšení na MHD: nejezdí jenom tramvaje ale i jiné dopravní prostředky jako například metro (dělal jsem ho osobně na polňačce pod táborem a protože metro je rychlé tak jsem behal - deti me teda po hodine docela ulítali). Dále například lanovka která jezdí po prádelní šňůře a děti musí ručkovat a uveze maximálně 4 pasažéry. Drezína ve ktere se může jezdit jenom po dvojicích a deti musí drezínu rozjíždět pumpováním (takže se skáče vlastně žabák).

2) Vylepšení revizoři, stará dáma a taxi: tohle vylepšení vzniklo vlastně náhodou když nám o víkendu přijela návštěva. Revizor jezdí po linkách a občas si někoho náhodně vybere a začne mu kontrolovat lístky, nemá to reálný vliv ale je to vtipné pokud je revizor showman. Stará dáma s holí si také jezdí po linkách a když jí někdo nechce pustit tak ho vyhodí (tímhle jsme to trochu komplikovaly starším a zkušenějším aby si taky užili). Taxi je někdo kdo chodí po prostoru a když se hráč potřebuje někam rychle dostat tak se může svézt. U nás se řešila cena za taxi podle vzdálenosti a hráč platil svými osobnímy body ze svého hodnocení celotáborového (tedy mohl spálit osobní body v prospech teamu).

3) Fantazy setting: na jednom táboře jsme měli více fantazy příběh a tak nás napadlo zasadit tramvaje tak že místo dopravních prostředků byli různí průvodci po světě. Místo lanovky byl převozník (ten by například mohl chtít za převoz peníz který se dá najít na jiné zastávce). Nebo jeskyně kte děti chodili po slepu a na každé zastávce k něčemu cichali.
Potřeby: plán prostoru, papír tužky, něco na popis zastávek (papír či čísla)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!