Tramvajáci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 21. 10. 2022 v 21.55
Podobné hry
 
Udělejte ze svých dětí tramvajáky!

Pravidla

Děj a týmy:
Ve vašem městě se staví nová tramvajová trať a hledá se dopravní podnik, který dokáže naplnit podmínky vašeho města - přepravovat co nejvíce občanů.

Hráči se rozdělí na dva týmy, které představují dopravní podniky, jež si konkurují. Jejich cílem je postavit koleje mezi zastávkami až ke konečné, kdo to udělal dříve vyhrál.

Před hrou:
Musíte nakreslit mapu herního prostoru, kde bude hra probíhat. Na mapě bude zaznačená trať a zastávky, které zatím budou bez jména. Mapa bude černobílá, tužkou (ukázka na obrázku v příloze). Mapa by měla být na nějakém velkém papíře, aby to bylo hezky vidět.

Dále je zapotřebí fyzicky udělat zastávky. My máme takové kužely, kterými jsem fyzicky v herní ploše označil zastávky mezi kterými hráči běhali. Čím více uděláte zastávek tím delší hra bude. Na každé zastávce musí být herní kostka.

Vytisknout si kartičky tramvají. Do přílohy přikládám co jsem použil já. Nebo to můžete psát na papírky na místě, či hráčům dát nějaký předmět, který budou mít u sebe. V kreativitě se meze nekladou.

Nejdůležitější co musíte před hrou udělat je nachystat ekonomiku. Vřele doporučuji si to upravit dle svých možností. Docela fajn je si na nějakou tabuli či velký papír napsat jednotlivé položky, aby to hráči viděli.

Průběh hry:
Na začátku hry musí nějak hráči vydělat peníze do startu. V této části budou plnit úkoly za které dostanou peníze podle náročnosti (úkoly viz ekonomika). Tuto možnost finančního zisku budou moci užívat po celou hru, ale jejich příjmem již bude něco jiného.

Každý tým má svoji trať, bude se zaznačovat barevnou fixou na mapu a jak dlouhou trať budou mít tak daleko můžou běžet. Po nákupu tramvaje mohou vyjet na trať. Jak to bude probíhat? Na herním poli budou ty plastové kužely (zastávky). Na každé zastávce se musí zastavit a hodit si kostkou. Podle toho kolik hodili tolik na jejich zastávce přistoupilo cestujících (nikdo nevystupuje). Každá tramvaj má omezený počet cestujících, tudíž pokud je tramvaj plná, trasu musí doběhnout do konce, ale už nemůže házet kostkou. Pokud doběhnou na zastávku na kterou nejdále můžou, tak to znamená že jsou na konečné a musí se otočit, ale nesmí již nabírat cestující. Na trase může být počet hráčů jako mají v týmu tramvají. Po jízdě si přijdou pro peníze. Spoléháme na jejich poctivost.

Cena tratě je paušální. Kdo první postaví trať k nové zastávce má právo ji pojmenovat na mapě.

K vysvětlení může dopomoci obrázek v příloze (pravý panel).

Ekonomika:
Doporučuji si ekonomiku a úkoly upravit podle vašich možností, kolik máte nějakých mincí / bankovek, apod.
Zisk:
Úkoly:

OdměnaÚkol
1Udělat 10 dřepů.
2Vyhrát kámen nůžky nad vedoucím.
3Uvázat jednodušší uzel.
4Oběhnout vzdálenější strom.
5Uvázat složitější uzel.

Cestující:
1 cestující = 1 mince
Výdaje:
Tramvaje:

TypPořizovací cenaKapacita vozu
Tatra T3109 cestujících
VarioLF2012 cestujících
Inekon 01 Trio3017 cestujících
Škoda 15T4020 cestujících

Trať:
Cena jednoho úseku = 15 mincí.

Bonus:
Za 60 mincí si můžou pořídit další kostku, čímž získají více peněz. Ale psst, neříkejte jim o tom dopředu pojmenujte to jako bonus.

Konec hry:
Tým který bude mít trať postavenou až po konečnou vyhrál. Čím více budete mít zastávek, tím delší hra bude. My měli 10 zastávek, hra byla cca na 25 minut bez vysvětlování.
Potřeby: Kužely, fixy, papíry, mince nebo nějaké jiné bankovky, hrací kostky
Hru přidal: Bobr
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!