Pěstování kytky ze semínka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 4 až 20
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 24. 4. 2013 v 09.42
 
Sehnat semínko, k tomu dostatek živin a odehnat škůdce

Pravidla

Tato hra má tři části, které jdou hrát i odděleně, dohromady ale tvoří pěkný celek.
1) Potřebujeme sehnat semínka. (Motivačku už si vymyslete). Děti dostanou GPS s označeným místem výskytu semínek, buď mohou vidět bod na mapě, nebo jen směrovou šipku. Semínka dáme tak daleko, jak dlouho chceme, aby děti šly. Ale pozor, GPSky nejsou přesné, proto jsou lepší vzdálenosti tak do 1,5 km. Měl by s nimi jít někdo dospělý, který ví, kde semínka jsou. Děti dojdou na místo, které je nějak označené (fáborek, papír s nápisem,...). Tam najdou několik misek se semínky, ze kterých musí vybrat ta nejmenší. Já použila hrách, fazole a čočku, ale můžete použít cokoliv vás napadne. Děti musí vybrat ta svá semínka a mohou se s nimi vydat zpět. Pokud chcete, můžete jim cestou nastavit nějaké překážky/úkoly...
2) Semínka potřebují vyvážený obsah vody a minerálů v půdě. V lese rozmístíme papírky s minerály - voda, uhlík, dusík, kyslík, fosfor, síra. Těch musí děti nasbírat přesný počet, ani míň, ani víc. Je proto dobré nechat si někoho na základně, který to bude hlídat. Můžeme to dětem navrhnout, nebo je nechat, aby na to přišly samy. Na papírcích je zároveň napsán úkol, který k jeho získání musí splnit. (ten, který najde papírek, si ho vezme, splní úkol a donese ho na základnu.) Seznam možných úkolů je v příloze. Papírky schováváme tak moc a tak daleko, jak chceme, aby hra dlouho trvala.
Když jich nasbírají daný počet, druhá část končí. Když jich mají víc, tak úkol, který je na přebytečných papírcích, musí splnit všichni, pak mohou papírek zničit.
3) Tato část je ještě rozdělená pro skautky a světlušky, ale opět si ji můžete jakkoliv upravit. Světlušky si sednou kolem stolu a jedna jde trochu bokem. Ta dostane obrázek nějakého hmyzu (buď namalovaný nebo reálný) a slovně ho popisuje ostatním, ty ho kreslí. Trénují si tak vyjadřování a baví se vtipnými výsledky.
Skautky mezitím dostanou knihy o škůdcích, nebo sednou k internetu a vyhledávají informace o jednotlivých škůdcích rostlin. (Toto je také úkol do stezek.) Po nějaké době (půl hodina) necháme světlušky, aby své výtvory prezentovaly skautkám a naopak. Nakonec se pobavíme o tom, proč i tito škůdci jsou pro přírodu důležití. (Nebo to může shrnout někdo, kdo to plní jako úkol do stezky). Tím celá hra končí - máme semínko, víme jaké látky potřebuje a jací škůdci mu hrozí, paráda! ;o)
Potřeby: semínka, GPS, papírky s minerály, nástroje na úkoly (švihadla, míčky..), atlasy se škůdci, papíry, obrázky hmyzu
Hru přidala: sarkisa
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!