Od desíti k jedné

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 30 až 150
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 22. 7. 2013 v 15.54
 
aneb strategická běhačka

Pravidla

Pravidla:
V hracím prostoru se nachází celkem X stanovišť. Na každém stanovišti se pak nachází lístečky očíslovány od 10 do 1. Každé stanoviště je odlišeno rozdílnou barvou lístečků, kdy skupinám není sděleno, která barva se nachází kde (to si musí zjistit sami v průběhu hry). Úkolem skupin je získat co nejvíce bodů.

Skupiny jsou rozděleny na 2 části (1 část = cca 7 dětí), které na sobě nejsou závislé. Uvnitř dané části však děti musí běhat spolu. Jakmile je část skupiny u místa kompletní, vezme si nejvyšší možné číslo a vrací se zpět na shromaždiště. Poté vybíhá opět k dalšímu místu.

Družinám je na začátku hry oznámeno, kde se nachází všechny stanoviště, případně je jim předána mapka s nimi. Nemělo by se jednat o vzdálené místa, nejvhodnější jsou ty v naprosté blízkosti tábora. Avšak vzdáleny natolik, aby se nejednalo o bezcílné běhání z místa na místo. Je nutno dát místo strategii. Není jim však sděleno, jakou barvu obsahuje které stanoviště. Samotné shromaždiště, kam vždy skupiny dobíhají by se mělo nacházet uprostřed daných míst.

V průběhu hry je na stole (promítána dataprojektorem) zobrazena tabulka, na které lze vidět, které barvy jsou k dispozici a jak moc jsou vybrány. Družiny tak mohou v průběhu hry strategicky běhat na místa, kde jsou nejvyšší body.


Cíl:
Vyhrává ta družina, která má na konci co nejvíce bodů. Hraje se na předem určený čas či na vysbírání všech lístků.


Technická vsuvka:

Hráno na táboře při 80 dětech, rozdělených do 6 skupin. Skupiny jsme nechali rozdělit na 3 části a ty poté běhaly. Samotná hra pak byla příliš rychlá a nebylo možnost při hře taktizovat, proto jsem pravidla výše dle tohoto problému upravil, ať se nejedná o pouhé běhání a nic víc. Druhým problémem se jevilo umístění shromaždiště na okraj tábora a všechny místa pak byly umístěny jedním směrem od tohoto místa. Děti pak kolem různých míst probíhaly a koukaly, zda se jim to vyplatí tam zastavit či nikoliv. Proto bych do další hry volil shromaždiště uprostřed.

Hru jsme hráli v daném počtu dětí a skupin, při 16 stanovištích rozmístěných od 50 do 200m, přibližně 40 minut.
Potřeby: Barevné papírky v X různých barvách po 10 kusech, označení stanovišť, tabulka na shromaždiště, fixy
Hru přidal: Ondraszek
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!