Od desíti k jedné

Počet hráčů30150
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 11 hodnocení77
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7660 krát (7 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: Barevné papírky v X různých barvách po 10 kusech, označení stanovišť, tabulka na shromaždiště, fixy
aneb strategická běhačka

Pravidla

Pravidla:
V hracím prostoru se nachází celkem X stanovišť. Na každém stanovišti se pak nachází lístečky očíslovány od 10 do 1. Každé stanoviště je odlišeno rozdílnou barvou lístečků, kdy skupinám není sděleno, která barva se nachází kde (to si musí zjistit sami v průběhu hry). Úkolem skupin je získat co nejvíce bodů.

Skupiny jsou rozděleny na 2 části (1 část = cca 7 dětí), které na sobě nejsou závislé. Uvnitř dané části však děti musí běhat spolu. Jakmile je část skupiny u místa kompletní, vezme si nejvyšší možné číslo a vrací se zpět na shromaždiště. Poté vybíhá opět k dalšímu místu.

Družinám je na začátku hry oznámeno, kde se nachází všechny stanoviště, případně je jim předána mapka s nimi. Nemělo by se jednat o vzdálené místa, nejvhodnější jsou ty v naprosté blízkosti tábora. Avšak vzdáleny natolik, aby se nejednalo o bezcílné běhání z místa na místo. Je nutno dát místo strategii. Není jim však sděleno, jakou barvu obsahuje které stanoviště. Samotné shromaždiště, kam vždy skupiny dobíhají by se mělo nacházet uprostřed daných míst.

V průběhu hry je na stole (promítána dataprojektorem) zobrazena tabulka, na které lze vidět, které barvy jsou k dispozici a jak moc jsou vybrány. Družiny tak mohou v průběhu hry strategicky běhat na místa, kde jsou nejvyšší body.


Cíl:
Vyhrává ta družina, která má na konci co nejvíce bodů. Hraje se na předem určený čas či na vysbírání všech lístků.


Technická vsuvka:

Hráno na táboře při 80 dětech, rozdělených do 6 skupin. Skupiny jsme nechali rozdělit na 3 části a ty poté běhaly. Samotná hra pak byla příliš rychlá a nebylo možnost při hře taktizovat, proto jsem pravidla výše dle tohoto problému upravil, ať se nejedná o pouhé běhání a nic víc. Druhým problémem se jevilo umístění shromaždiště na okraj tábora a všechny místa pak byly umístěny jedním směrem od tohoto místa. Děti pak kolem různých míst probíhaly a koukaly, zda se jim to vyplatí tam zastavit či nikoliv. Proto bych do další hry volil shromaždiště uprostřed.

Hru jsme hráli v daném počtu dětí a skupin, při 16 stanovištích rozmístěných od 50 do 200m, přibližně 40 minut.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Neskutečná hra!
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!