SOS

Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Inspirováno TV show
Zapsáno: 7. 9. 2013 v 23.52
Zhléhnuto: 4842 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Na sníh, Pohybová, Bojovka, Na inteligenci / paměť, Rukodělková / tvořivá
Potřeby: žádné
Napůl šílení na opuštěném ostrově vkládáte důvěru do tří písmen "SOS". Přilákáte spásu z nebes?

Pravidla

Hra je inspirována "etapou" z populární reality show "Survivor". Trosečníci mají za úkol vytvořit signál SOS, aby co nejlépe upoutal pozornost prolétajícího letadla.

Stejný cíl mají i hráči (popř. týmy). Představivosti se meze nekladou, při naší hře jsme využili spacáky, batohy, oblečení, větve a listí, odlesky zrcadel a ešusů, zářivé barvy, oheň a kouřové signály, hlasité zvuky... Sami budete překvapeni, na co děti přijdou.

Vedoucí dětem vyhradí určitý čas na tvorbu signálu. Po jeho uplynutí se oznámí přelet letadla, který trvá několik desítek vteřin. V tuto dobu vedoucí ideálně z vyvýšeného místa (strom, skála, okno) sleduje nápisu SOS jednotlivých týmů. Hodnotí se viditelnost a originalita.

TIP: Je vhodné předem objasnit, na co budete při hodnocení brát zřetel (třeba jestli to bude bez zvuku, protože letadlo je na to moc vysoko atd.).
TIP: Ke "statickému" nápisu SOS samozřejmě můžou hráči přidat i akční a pohybové prvky (skákání, ohně, zvuky...). Nemusí je provádět po celou dobu přípravy, ale pouze během přeletu.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!