SOS

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 40
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 7. 9. 2013 v 23.52
Napůl šílení na opuštěném ostrově vkládáte důvěru do tří písmen "SOS". Přilákáte spásu z nebes?

Pravidla

Hra je inspirována "etapou" z populární reality show "Survivor". Trosečníci mají za úkol vytvořit signál SOS, aby co nejlépe upoutal pozornost prolétajícího letadla.

Stejný cíl mají i hráči (popř. týmy). Představivosti se meze nekladou, při naší hře jsme využili spacáky, batohy, oblečení, větve a listí, odlesky zrcadel a ešusů, zářivé barvy, oheň a kouřové signály, hlasité zvuky... Sami budete překvapeni, na co děti přijdou.

Vedoucí dětem vyhradí určitý čas na tvorbu signálu. Po jeho uplynutí se oznámí přelet letadla, který trvá několik desítek vteřin. V tuto dobu vedoucí ideálně z vyvýšeného místa (strom, skála, okno) sleduje nápisu SOS jednotlivých týmů. Hodnotí se viditelnost a originalita.

TIP: Je vhodné předem objasnit, na co budete při hodnocení brát zřetel (třeba jestli to bude bez zvuku, protože letadlo je na to moc vysoko atd.).
TIP: Ke "statickému" nápisu SOS samozřejmě můžou hráči přidat i akční a pohybové prvky (skákání, ohně, zvuky...). Nemusí je provádět po celou dobu přípravy, ale pouze během přeletu.
Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Inspirováno TV show
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!