Výměna identity

Počet hráčů1050
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 77 hodnocení83
%

Autor:
Zdroj: Oddíl Vorvaň Nymburk
Zapsáno:
Zhléhnuto: 44533 krát (38 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Morální / sociální, Zážitková / inscenační, Seznamovací
Potřeby: žádné
Jednoduchá, účinná a zábavná seznamovací hra a zároveň "icebreaker".

Pravidla

Inspirovala mě jedna epizoda Futuramy, kde profesor vynalezl stroj na výměnu těl.

Hráči si mezi sebou ve dvojicích mění identity následujícím způsobem: Dají ruku tomu druhému na hlavu, každý z nich řekne své jméno a nějakou věc, co má rád (např. Já jsem Pepa a mám rád fotbal.). Tímto si prohodili těla. Následně pokračují k dalším hráčům a proces se opakuje. Tentokrát se však Pepa už nepředstavuje jako Pepa, ale tím jménem, které získal od kolegy při první výměně.

Hlavním cílem je prohodit si identitu s co nejvíce lidmi a nakonec se pokusit najít zase tu svou.

Na závěr můžete zakončit krátkou zpětnou vazbou - "Jako kdo jste se cítili nejlépe?" atd.

Kromě seznamování můžete použít třeba jako úvod k nějakému programu o empatii.
 

Alternativní pravidla

: Když někdo zapomněl jméno nebo věc co má rád, řekl že je prostě NO NAME.
: Já to znám zase tak, že řekneme tomu druhému 10 věcí o nás a zapamatujeme si ty jeho. Jdeme k dalšímu řekneme mu věci té 1 osoby. Tak to prohodíme třikrát a potom soutěžíme, kdo si nejvíc zapamatoval z té poslední změny.
: Já tuto hru znám jako "Matrix - výměna identity". Dvojice si mezi sebou vyměňují jmenovky (identitu) a říkají si zážitek z dětství. Takhle se vymění třikrát - spolu s cizím jménem, cizí jmenovkou se vyměňuje i cizí historka. Na závěr povídá každý tu historku, který k němu doputovala. Ten, komu tato identita doopravdy patří historku poupraví podle pravdy, získá zpátky spoji jmenovku a začne povídat příběh, který připutoval k němu...

Komentáře

: Je jasné, že na konci mohlo být 5 stejných identit, když se zamyslíme nad tím, jakým způsobem může vypadat průběh hry. My jsme hráli něco podobného s partou a říkali jsme 3 věci, které o nás nikdo ze skupiny neví.
: I love ass.
: Mě osobně se to líbí, je to skvělý nápad, ale musím uznat, že pro mladší děti to byl docela problém udržet si pořádek v tom za koho se zrovna vydávají...
: Pro vlčata (děti na 1. stupni ZŠ) to bylo obtížné; zapamatovat si, co jsem (a co mám rád), co je ten druhý jde napoprvé, ale po dvou třech výměnách už dávno nevěděli, opakovali pořád to samé, takže ke konci hry se sešlo i 5 stejných identit. Přiznávám, že i já coby dospělý jsem s tím měl problém, kdo v dané chvíli vlastně jsem.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!