Na blázinec

Počet hráčů1020
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 102 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: Mgr.Martina Cvachová
Zapsáno:
Zhléhnuto: 31273 krát (9 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Slovní, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Intelektu prospěšná slovní hra simulující prostředí psychiatrické léčebny

Pravidla

Hráči se usadí do kruhu a zvolí jednoho nešťastníka, kterého vyšlou za dveře - ten ztvární roli psychiatra.
Zbylí hráči-pacienti se domluví na chorobě, kterou budou trpět. Tato choroba se projevuje v tom, že se společně dohodnou na jednom shodném způsobu, jak odpovídat na otázky - např. všichni odpovídají čtyřmi slovy, v každé odpovědi je použita číslovka, všechny odpovědi končí na určité písmeno..
Po dohodě je přivolán pan doktor. Ten se pomocí nejrůznějších dotazů snaží stanovit diagnózu = objevit dohodnuté pravidlo. Může se ptát na cokoliv a odpovědi pacientů většinou postrádají jakoukoliv spojitost s položenou otázkou.
Psychiatr má 3 pokusy na sestavení diagnózy - když chorobu svých svěřenců odhalí, sám se stává pacientem. Za dveře je vyslána jiná oběť a hra pokračuje...

Varianta (napsala Venďa)
Hráči odpovídají vždy na otázku, na kterou se ptal předchozího blázna a první si vymyslí libovolnou odpověď. Např.: Jak ses dnes měl? Řízek a hranolky! Kdo je tvůj oblíbený herec? Docela dobře.......
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: My to hrajeme tak, že odpověď může souviset se zadanou otázkou, např. odpověď začíná na stejné písmeno, jako končí otázka pokud je součástí otázky oslovení, odpovídáme vždy lež... Je to ovšem o dost složitější a může se stát, že na to doktor nepřijde. Také doporučuji doktorům občas zkusit klást pořád dokola stejnou otázku ("Sedíš?" nebo "Jakou barvu má koberec?"). Občas to pomůže odhalit princip pravidla. ;-)
: me se to libi a mozna si to zahrajem :)------:bomba:
: my jsme to hráli tak, že každý odpovídal tak, jak by odpověděl hráč po jeho pravici.Pokud ale hráč, který odpovídal za hráče po jeho pravici odpoví nějakou blbost a správná odpověd by měla být jinak, ten hráč po pravici řekne "to je na psychiatra" a všichni si vymění místo. Bylo to fakt super a vydrzi to i klidne na hodinu :)
: Dobrá hra hráli jsme ji jednou a bylo to fakt super
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!