Stargate

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 30
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 8. 2. 2014 v 14.07
Honička, do které se zblázní každý příznivec univerza hvězdné brány. Ale líbit se bude i ostatním :-)

Pravidla

Snad každý z nás v televizi alespoň jednou zahlédl seriál Hvězdná brána, konkrétně SG-týmy v přestřelce s Jaffy, Wraithy a jinou havětí. Právě takovou bitvu simuluje tato hra. Pro nenáročné existuje jednoduchá základní varianta, pro náročnější i řada vylepšení.

Základní pravidla:
Hraje se na jednotlivce. Cílem hráče je zůstat poslední ve hře. V základní verzi existují dva typy zbraní, kterými se mohou hráči vzájemně vyřazovat:
- tyčová zbraň (míč): jeden zásah zabíjí
- zatňaktel (papírová koule/tenisák): první zásah omračuje (zasažený hráč počítá nahlas do 5 a během toho se nemůže hýbat), druhý zásah zabíjí (ale pouze hráče, který zrovna počítá do 5!!!)
Zabití/vyřazení hráči se odebírají na předem určené mrtvoliště.
Se zbraněmi se hráči mohou pohybovat, ale mohou vždy držet pouze jednu! Zbraně jsou na začátku náhodně rozmístěna po území.

Až vás omrzí tato základní verze hry, můžete dle libosti přidávat níže uvedená rozšíření, či vymýšlet nové (děti vám pomůžou). Ale je třeba si dát pozor, aby rozšíření nebylo příliš - hra by byla nepřehledná.

Rozšíření:
- Wraith: je veřejně vybrán z hráčů před začátkem hry. Dotykem může jiným hráčům ubrat část životní síly. Postižený poté musí skákat po jedné noze. Pokud Wraith zemře, postižení mizí. Wraith používá zbraně stejně jako ostatní hráči.

- Replikátor: je tajně vybrán z hráčů před začátkem hry. Pokud je zabit, neodchází na mrtvoliště, nýbrž se spojí s hráčem, který ho zabil - hrají dál spolu ale musí se dotýkat (držet se za ruce, nést jeden druhého na zádech...). Replikátor používá zbraně stejně jako ostatní hráči.

- goa'uldská rukavice: použijte rukavici/šátek. Hráč s ní může ovládnout vědomí (plácnutím) jiného hráče. Postižený poté nemůže útočit na hráče, který ho "ovládl". Efekt se přeruší po zásahu postiženého zatňaktelem. Po použití rukavice ji hráč pouští na zem a během této hry už ji použít nemůže.

- dron (řízená střela): z mrtvého hráče se stává dron, který sleduje svého vraha a může ho vyřadit ze hry povalením na zem. Dron může být definitivně zlikvidován tyčovou zbraní/zakňaktelem.

Zatím nedotažené nápady:
- týmová verze hry: rozdělte hráče po týmech podle příslušnosti (lidé, Wraithové, replikátoři...) nebo týmy namíchejte
- symbiont: tajně určený hráč, který se obrátí proti svému týmu
Potřeby: míč, papírové koule (cca 5), (rukavice/šátek)
Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Oddíl Vorvaň
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!