Detektivové

Počet hráčů1050
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 14 hodnocení68
%

Autor:
Zdroj: dlouhý zimní večer
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2389 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Bojovka, Na inteligenci / paměť
Potřeby: to je na vás
skřípněte pár lidí jestli o tom něco nevědí...

Pravidla

Hra se hodí jako součást většího celku, např. celotáborovky a nemusí to být nutně s pojeno s detektivním případem.

Hráči (oddíly) dostanou za úkol zjistit informace k nějakému konkrétnímů případu. Prostředí hry by mělá být alespoň větší vesnice, kterou hráči dobře znají. V tomto prostředí se budou pohybovat figuranti zvlášť označení, aby je hráči rozpoznali. Pouze těch se budou ptát. Na co se mají ptát záleží na povaze případu, který musejí vyřešit. Jak se budou ptát, jaký zvolý přístup je čistě na nich. A co se dozvědí? Někteří figuranti nevědí nic, někteří zatajují a je potřeba je přimět tvrdším slovem nebo malým úplatkem a jiní mluví ihned a ochotně a třeba i příliš. Figuranti si předem vylosují jak se mají chovat a co mají říkat, aby to nezapomněli a hráče zbytečně nemátli. Mohou svůj výstup i zdramatizovat útěkem nebo potyčkou (pronásledovačka a přestřelka), ale ať to má hlavu a patu. O to v podstatě i ve výsledku jde. Informace, které dají hráči dokupy musejí mít logiku a oni musejí rozpoznat ty, které je posunou dále.

Příklad: Táborovka byla na motivy Sherlocka Holmese. V okolí docházelo k záhadným zmizením a také došlo k vraždě starosty obce. Oddíly (detektivní skupiny) dostali úkol poptat se ve vsi zdali obyvatelé neviděli něco podezřelého, nevědí něco o únosech a co mohou říci o zavražděném atp.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: To je dobrý nápad,:):-) zrovna takové téma máme v oddíle tento rok. možná nám roveři něco podobného vymyslí.%-):break:
: máte prosím konkrétní případ?
: Hodil by se nějaký konkrétní případ, moc si to nedovedu představit...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!