Přístavy III.

Počet hráčů16moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 2 hodnocení75
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1388 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Bojovka, Chodička / strategická
Potřeby: kartičky různého zboží ve 4 barvách, tužky do přístavů, šátky na odlišení pirátů, (fáborky 4 barev - není nutné)
Ještě jiná varianta převážení zboží z přístavu do přístavu a prchání před piráty. Tentokrát méně ekonomická a více běhací.

Pravidla

V lese jsou v rozích přibližného čtverce (asi 500 × 500 m, pokud máte dost lidí, tak i víc) rozmístěny 4 přístavy. Každý tento přístav je domovským pro jedno družstvo. V každém přístavu máme čtyři hromádky zboží (kartiček) různého druhu (1 hromádka například obsahuje: 20 pytlů obilí, 17 otroků, 15 mečů, 10 prstenů, 7 diamantů, 3 tajné dokumenty). Jedna hromádka je jedné barvy (např. vytištěná na modrém papíře).
Takže v každém přístavu máme čtyři stejné hromádky zboží, akorát je každá hromádka jinak barevná.

A teď, co je cílem: Družstvo začíná v jednom z přístavů, kde si může nabrat zboží svojí barvy - každý smí převážet pouze zboží svojí barvy. Obchodníci mohou být odlišeni např. barevnou páskou na ruce (z krepáku), ale není to nutné, stejně je k ničemu převážet cizí zboží.
S kartičkou vyrazí do jednoho z ostatních přístavů, kde se mu na ní místní správce přístavu (organizátor) podepíše. Tím zvýší hodnotu převáženého zboží (obilí, otroky, meče - o 1 zlatý, ostatní o 2 zlaté). Dál se může obchodník rozhodnout nechat zboží tam a vzít si nové, nebo s tím stejným putovat do dalšího přístavu, kde další podpis zvýší jeho hodnotu o 2 zlaté (obilí, otroci, meče) nebo o 3 zlaté (ostatní komodity). A tak to pokračuje dál, maximální zhodnocení je v případě, že doveze zboží zpátky do přístavu, kde začínal (tam se mu správce také podepíše).

V každém přístavu se může hráč rozhodnout, zda tam zboží nechá (za to se na konci přičtou týmu body, ale už jej nelze znovu vzít do oběhu), nebo s ním bude pokračovat dál. Obchodníci smí přepravovat pouze 1 kus zboží.

Každé zboží má ještě jako základ nějakou cenu, např.:
*obilí: 2 zlaté
*otrok: 4 zlaté
*meč: 6 zlatých
*prsten: 7 zlatých
*diamant: 8 zlatých
*listina: 10 zlatých

Ale to se družstvu nepočítá, pokud není zboží alespoň 1 × přepraveno.

Samozřejmě cestu komplikují piráti, kteří se potulují mezi přístavy a nesmí do jejich cca 5 metrové blízkosti (v praxi: pokud správce přístavu řekne pirátovi, ať jde dál, musí jít dál). Ti hrají každý sám za sebe a započítávají se jim také body za získané kartičky, ale 1 bod za každou, nezávisle na její hodnotě.
Piráti jsou hodnocení zvlášť, nezávisle na obchodnících.
Obchodníci jsou lapeni dotykem, pak musí vydat zboží, které mají u sebe.

Na konci hry musí správci přístavů vzít všechno zboží, které k nim doputovalo, rozdělit ho na 4 hromádky podle barev a spočítat, kolik tím družstvo získalo peněz (bodů). Příklad:
*meč se třemi podpisy: 6 + 1 + 2 + 3 = 12 zlatých (bodů)
*obilí s jedním podpisem: 2 + 1 = 3 zlaté
*listina se čtyřmi podpisy: 10 + 2 + 3 + 4 + 5 = 24 zlatých
*otrok bez podpisů: 0 bodů

Hraje se 60 minut. Po konci hry již piráti nechytají a obchodníci donesou kartičku do nejbližšího přístavu, kde už na ní ale nepřibude další podpis.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!