Světová válka

Hru přidal: Onča
Zapsáno: 19. 9. 2014 v 14.46
Zhléhnuto: 2159 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na hřiště, Pohybová, Honička, Sportovní
Potřeby: 8 kolíků, 1 desetimetrový a 1 čtrnáctimetrový provázek, míč
Tradiční Boj o míč vylepšený pro náročnější hráče.

Pravidla

Hráče rozdělíme do 4 skupin o stejném počtu. Hráči ve se skupině postaví do zástupu za sebe a každá skupina se postaví na jednu světovou stranu tak, aby skupiny stály čelem k volnému středu.
Ve středu postavíme jeden čtverec o straně 2 metry a kolem něj druhý o straně 3,5 metru. Nakonec doprostřed vnitřního čtverce položíme míč.
Na povel vyběhne z každého týmu jeden hráč. První dva, kteří doběhnou do vnitřního čtverce, zde z·stávají. Druzí dva čekají na vnější straně vnitřního čtverce.
Ve vnitřním čtverci probíhá souboj dvou hráčů o míč. Hráč se snaží popadnout míč a zmizet s ním vevnějším čtverci. Když ho ale druhý stačí plácnout dřív, než se dostane s míčem do vnějšího čtverce, musí míč položit zpět a boj pokračuje. V momentě, kdy se hráč dostane do vnějšího kruhu, musí ho třikrát oběhnout. Poté se snaží utéct ke svému týmu. Ve vnějším čtverci je v bezpečí, ale jakmile vykročí ven do volného prostoru, mohou ho chytat tři ostatní hráči (dva tu čekají od začátku a třetí
sem přijde během povinného tříkolového obíhání). Chytnou ho opět plácnutím ruky. Pokud se hráči podaří i s míčem doběhnout ke svému týmu, aniž by byl chycen, získává pro něj bod. Chytí-li ho však někdo, bod se připisuje jeho týmu. Hráči se v týmu točí tak, že ten, kdo doběhne, jde na konec řady a v novém kole běží ten, kdo stojí vepředu. Vyhrává tým s největším počtem bodů!
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!