Cesta vikinga

Počet hráčů130
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 8 hodnocení55
%

 
Autor:
Zdroj: klasické gamebooky + něčí hra na Hranostaji
Zapsáno:
Zhléhnuto: 2513 krát (3 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Chodička / strategická, Morální / sociální, Zážitková / inscenační
Potřeby: žádné
Gamebook: cesta vikinga. =) Dříve zde byla k nalezení velmi podobná hra, ale s pohádkovou tématikou. Nemohla jsem ji najít, a tak jsem si napsala vlastní.

Pravidla

Na táboře s vikingskou tématikou jsme skládali dohromady části pečeti, takže se toto téma prolíná celou hrou. Nicméně neměl by být problém si důvod cesty pozměnit.

Pro tuhle je třeba aby hráči byli schopni plynule číst!

Jedná se o klasický gamebook. Pro ty co neví o co jde: Stali jste se hrdinou a prožíváte příběh ve kterém musíte učinit rozhodnutí. (Půjdu do leva nebo do prava?) Na základě toho jak jste se rozhodli se příběh vyvíjí dál. (Šla jsem do leva a tam potkala...). U každé možnosti, jak se rozhodout, jsou napsaná čísla, která označují kam máte jít dál.

Nejlépe v lese se rozvěsí papíry s číslama a textem. Doporučuji vědět kam jste pověsili jedničku a kam finální číslo (tudíž si pročíst příběh). Čísla jsou schválně veliká, aby hráči nepřicházeli k papírům příliš blízko a nečetli si další příběh.

Je vhodné hráče poučit, že když najdou to co hledali (došli na konec příběhu), tak je třeba na sobě nedat nic znát a přijít na shromaždiště. Když jsem to hrála s menšími dětmi, tak jsem jim na shromaždišti dávala sladkost (jakože poklad). Tentokrát jsme všichni společně našli díl pečeti.

Hru jsme hráli (30 hráčů) v lese na středně velkém prostoru a trvala cca 30min.

Myslím, že hra by mohla být zajímavá i jako orienťák s vyznačenými čísli v mapě. Tudíž by si hráči důkladněji promýšleli svá rozhodnutí a nespoléhali jen na rychlé nohy.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: u nás se tomu říká dračí doupě
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!