Cesta vikinga

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 1 až 30
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 22. 9. 2014 v 16.00
 
Gamebook: cesta vikinga. =) Dříve zde byla k nalezení velmi podobná hra, ale s pohádkovou tématikou. Nemohla jsem ji najít, a tak jsem si napsala vlastní.

Pravidla

Na táboře s vikingskou tématikou jsme skládali dohromady části pečeti, takže se toto téma prolíná celou hrou. Nicméně neměl by být problém si důvod cesty pozměnit.

Pro tuhle je třeba aby hráči byli schopni plynule číst!

Jedná se o klasický gamebook. Pro ty co neví o co jde: Stali jste se hrdinou a prožíváte příběh ve kterém musíte učinit rozhodnutí. (Půjdu do leva nebo do prava?) Na základě toho jak jste se rozhodli se příběh vyvíjí dál. (Šla jsem do leva a tam potkala...). U každé možnosti, jak se rozhodout, jsou napsaná čísla, která označují kam máte jít dál.

Nejlépe v lese se rozvěsí papíry s číslama a textem. Doporučuji vědět kam jste pověsili jedničku a kam finální číslo (tudíž si pročíst příběh). Čísla jsou schválně veliká, aby hráči nepřicházeli k papírům příliš blízko a nečetli si další příběh.

Je vhodné hráče poučit, že když najdou to co hledali (došli na konec příběhu), tak je třeba na sobě nedat nic znát a přijít na shromaždiště. Když jsem to hrála s menšími dětmi, tak jsem jim na shromaždišti dávala sladkost (jakože poklad). Tentokrát jsme všichni společně našli díl pečeti.

Hru jsme hráli (30 hráčů) v lese na středně velkém prostoru a trvala cca 30min.

Myslím, že hra by mohla být zajímavá i jako orienťák s vyznačenými čísli v mapě. Tudíž by si hráči důkladněji promýšleli svá rozhodnutí a nespoléhali jen na rychlé nohy.
Hru přidala: Rarášek
Zdroj nebo autor: klasické gamebooky + něčí hra na Hranostaji
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!