Na trhu v Bezi-Bezo

Počet hráčů3moc
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 73 hodnocení83
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 18258 krát (25 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na cestu, K ohni či posezení, Slovní, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Pokud chcete vyhrát, musíte přijít na to, v čem je vtip celé hry...

Pravidla

Ještě před začátkem hry se zeptejte, jestli někdo z hráčů hru nezná, pokud by ji někdo znal, hra nemá cenu.

Bez vysvětlování vedoucí hry řekne: "Pan učitel jde na trh do Bezi-Bezo, co si z trhu přinese?" Všichni hráči navrhnou nějaké zboží. Při každé odpovědi reaguje vedoucí buď. "Ty můžeš jít s ním!" nebo "Ty bohužel nemůžeš na trh do Bezi-Bezo." Hráči zkoušejí různé zboží do té doby, než pochopí logiku hry. Ti kteří si půjdou do Bezi-Bezo pro ananas, med, hrábě, šunku, atd. vyhrají, protože slova neobsahují písmena I ani O (trh "bez I, bez O"). Naopak ti, kteří si budou chtít v Bezi-Bezo pořídit králíka, maso, ovoce, papriku apod. prohrají.
 

Alternativní pravidla

: Také jsme hrály že je to ostrov Bezu Bezo a že hádáme co si na ten ostrov můžeme a nemůžeme vzít :))
: My jsme to hráli v noci. Vedoucí měl baterku, namířil ji na oblohu a řekl "S touto baterkou dosvítím až na měsíc!¨ pak ji předal dalšímu, který to zopakoval a vedoucí pak řekl jestli ano, či ne. Na měsíc dosvítil jen člověk, který všechno přesně opakoval po vedoucím, v našem případě, když mu někdo podal baterku, řekl vždy děkuju.
: Můžou si například brát pouze věci, jejichž počáteční písmeno začíná stejně jako jejich jméno. Např. Terka si může vzít Tepláky, Tričko, Televizi, ale určitě si nevezme nůžky.
: Pokud hráči hru znají, jde hrát tak, že vedoucí vybere nějakou podmínku a hráči se ptají, až někdo uhádne o jakou podmínku jde, hraje on a on si vymyslí podmínku a ostatní hadájí, kdo uhádne tak zase vymýšlí podmínku atd.. Podmínku samozřejmě ostatním neříkají...
: hrály jsme jako BezaBeze

Komentáře

: My to hráli jako že existuje loď Beza bezi a musíme zjistit, kdo, nebo co může na palubu. Na konci názvu je tudíž A a ne E.
: ELIŠKO WTF......?????????????????????????????????????????
TY SEŠ PECKA
: My hráli obdobnou ve stylu "Standa jede na hory a bere si sebou, . . ." - pravidlo je, že to, co si Standa bere s sebou na hory musí začínat na písmeno, jímž začíná křestní jméno spoluhráče sedícího po levé ruce. Hráli jsme to asi v 20 lidech a vydrželo nám asi 6 hodin, ani po té době to někdo nepochopil. Během hry se mění i místa jednotlivých hráčů, to určuje ten, který zná pravidla:-)
: Vždycky jsem to znala jako alkoholovou hru :D Nikdy mě nenapadlo, že to můžu hrát s dětmi na schuzkách :D Tak dneska zkusíme..
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!