Dotkněte se stropu!

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 50
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 2. 2. 2015 v 14.44
Blesková a jednoduchá aktivita, která vám ale vypoví dost o charakteru lidí a jejich schopnosti spolupracovat.

Pravidla

Princip hry je víceméně vystižen jejím názvem :-) Má však překvapivě hluboký charakter.

Skupince oznámíte: "Budete mít teď jednu minutu na splnění úkolu, a tím úkolem je, abyste se všichni dotkli stropu. Začínám hned teď!"

Cílem tedy je, aby se všichni členové týmu dotkli stropu v daném limitu. Počet týmů a limit přizpůsobte počtu a věku hráčů a samozřejmě výšce stropu :-) Hráli jsme například s rovery ve skupině 10 lidí, měli jsme 1 minutu a strop byl asi 3m vysoko.

Aktivita se hodí jako rychlý skupinový icebreaker. Velmi užitečná je ale i tehdy, když chcete zjistit, kdo má jakou roli ve skupině (kdo je týmový lídr, kdo raději jede na vlastní pěst, kdo se radši veze...). Během hry to snadno poznáte podle chování hráčů.

Zejména u skautů a roverů je vhodné zařadit po hře krátkou reflexi: Co vás jako první napadlo, když jste uslyšeli úkol? Co jste začali dělat? Kdo se podle vás chopil iniciativy? Co by se mohlo zlepšit, aby jste to stihli rychleji?

TIP: Například v lese, kde strop není, můžete použít úkol podobného typu, např. dotkněte se tamhleté větve... Klíčové je, aby ten úkol byl obtížný (nikoliv nemožný) pro jednotlivce a vyžadoval spolupráci.
Hru přidal: Makak
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!