Dotkněte se stropu!

Počet hráčů450
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 55 hodnocení84
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 29101 krát (41 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na hřiště, Na cestu, Na sníh, Pohybová, Pro zasmání, Na inteligenci / paměť, Morální / sociální, Zážitková / inscenační, Seznamovací
Potřeby: žádné
Blesková a jednoduchá aktivita, která vám ale vypoví dost o charakteru lidí a jejich schopnosti spolupracovat.

Pravidla

Princip hry je víceméně vystižen jejím názvem :-) Má však překvapivě hluboký charakter.

Skupince oznámíte: "Budete mít teď jednu minutu na splnění úkolu, a tím úkolem je, abyste se všichni dotkli stropu. Začínám hned teď!"

Cílem tedy je, aby se všichni členové týmu dotkli stropu v daném limitu. Počet týmů a limit přizpůsobte počtu a věku hráčů a samozřejmě výšce stropu :-) Hráli jsme například s rovery ve skupině 10 lidí, měli jsme 1 minutu a strop byl asi 3m vysoko.

Aktivita se hodí jako rychlý skupinový icebreaker. Velmi užitečná je ale i tehdy, když chcete zjistit, kdo má jakou roli ve skupině (kdo je týmový lídr, kdo raději jede na vlastní pěst, kdo se radši veze...). Během hry to snadno poznáte podle chování hráčů.

Zejména u skautů a roverů je vhodné zařadit po hře krátkou reflexi: Co vás jako první napadlo, když jste uslyšeli úkol? Co jste začali dělat? Kdo se podle vás chopil iniciativy? Co by se mohlo zlepšit, aby jste to stihli rychleji?

TIP: Například v lese, kde strop není, můžete použít úkol podobného typu, např. dotkněte se tamhleté větve... Klíčové je, aby ten úkol byl obtížný (nikoliv nemožný) pro jednotlivce a vyžadoval spolupráci.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Velmi zajímavé dneska to vyzkouším .. :D
: Samozřejmě je třeba se (jako u všeho) přizpůsobit okolnostem (věk dětí, výška stropu, dostupné pomůcky). Cílem je, aby ten úkol představoval výzvu, ale zároveň byl proveditelný. Takže pokud máte 13 leté děti a strop 2,5 m, tak jim pomůcky nedovolujte. Když máte 5 leté holky, tak to asi bez pomůcek nezvládnou. Chce se to prostě zamyslet podle aktuální situace.
: A jaké se můžou používat pomůcky? V místnosti kde jsou stoly je myslím docela lehké se dotknout stropu...
: Cílem je, aby se všichni (či co nejvíc lidí) dotklo stropu. Pointa celé aktivity spočívá právě v tom, že řešení si najdou sami hráči. Žádné správné není.
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!