Útok ze zálohy

Počet hráčů315
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 13 hodnocení76
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3330 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na cestu, Pohybová, Bojovka, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: škrobovky/šišky
Potichu se plížit, najít dobrý úkryt.. Nevidí mě? Teď už se trefím! Hrrr na něj! Trošku jiná schovávaná... Hra na protrénování schovávání, odvahy, bystrosti i přesného míření.

Pravidla

Potřebujeme najít vhodně členitý terén, ideálně zarostlý les, kde je občas spadený strom, nebo jiný prostor, kde je dost úkrytů. Zhruba uprostřed by měl být holý plácek.

Jeden z hráčů (ideálně alespoň v prvním kole dospělý hráč) je pozorovatelem. Štvanou zvěří zahnanou do kouta. Stojí na jednom místě, případně v přesně vymezeném kruhu o průměru maximálně metr. V něm se může libovolně otáčet, krčit a naklánět, ale nesmí z něj vyjít.
Ostatní jsou lovci a mají za úkol se někde v jeho blízkosti ukrýt tak, aby jej mohli strefit šiškou či škrobovkou.
Pozorovatel si zakryje oči a ideálně i uši, aby nic neviděl a neslyšel, a než napočítá do domluveného čísla, lovci se musí ukrýt. S sebou si berou jen tři náboje. Každý lovec pak postupuje samostatně. Snaží se připlížit nepozorován co nejblíž pozorovateli a trefit ho škrobovkou.
Pozorovatel se může bránit pouze tím, že lovce spatří a označí. Pro vyřazení lovce nestačí slyšet šustění někde v křoví, je třeba z něj opravdu alespoň kousek vidět.

Hra může končit buď:
- prvním sestřelením - pak vítězí lovec, který se poprvé trefil
- nejvíce zásahy - vítězí lovec, který se trefil nejvíckrát
- nejbližším zásahem - vítězí ten, kdo se trefil a byl přitom nejblíž pozorovateli
- pokud všichni vystřílí všechny náboje a nikdo se netrefí, vítězí lovec, který se nepozorován dostal nejblíž k pozorovateli.


Ukázalo se, že je vhodné dětem vysvětlit zásady při schovávání - míň je vidět člověk ležící na zemi, než stojící za stromem. Je dobré se schovat tak, aby mě měl pozorovatel proti slunci. Je možné si vytvořit maskování z přírodnin. Pohybovat se a šustit nejlépe tehdy, kdy fouká vítr, aby zamaskoval zvuky...

Hru je vhodné víckrát opakovat s pokynem, aby si každý vždy našel jiný výchozí úkryt.
 

Alternativní pravidla

: Hrajeme podobnou hru s lovením fáborků - fáborky jsou rozmístěné kolem hlídače. Banka fáborky vykupuje, barva označuje cenu fáborku - př. nejvzácnější hnědé jsou těsně okolo hlídače, modré dál, žluté ještě dál. Označený sběrač jde na chvilku "do vězení", kde odevzdá nasbírané fáborky. Je to dost o taktice, kolik si toho dítě u sebe nechá, resp. jak často chodí do banky.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!