Středověk

Počet hráčů1230
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 22 hodnocení78
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 6246 krát (11 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Sportovní
Potřeby: klacek pro každého hráče
Chudina se snaží stát měšťany, měštané šlechtou a šlechta králem. Stačí jeden špatný hod míčem a z krále je chudina.

Pravidla

Motivace: Vysvětlení principů rozdělení společnosti v středověku (chudina, měšťané, šlechta, král). Každý se snaží dostat se na co nejlepší pozici.
Pravidla:Hráči se rozdělí na chudinu, měšťany, šlechtu a jednoho krále. Nejvíce je chudiny, nejméně šlechty. Hráči se
postaví každý na svůj klacek podle schématu v přiloženém souboru (příklad pro 16 hráčů)

Když jsou takto rozestavěni, dostane někdo z chudiny míč a řekne jméno někoho z měšťanů a hodí na něj míč. Ten musí letět mezi ramena a kolena a jen kousek do boku od osoby, na kterou míč letěl. Pokud hráč míč chytne, hra pokračuje a ten, kdo má míč hází na někoho dalšího. Pokud míč nechytne a je to chyba toho, kdo chytal, musí jít pro balon a opustit klacek. Pokud je to chyba toho, kdo házel (hodil moc vysoko, neřekl jméno správně…), musí pro míč jít on. Díky tomuto se uvolní jedno místo a všichni, kteří jsou níže postavení, se snaží na toto místo dostat. To musí ale opustit svůj klacek a hráči se dávají do pohybu. Žádný hráč nesmí stát na dvou klaccích zároveň! Chudina může házet jen na měšťany a obsazovat místa jen někoho jiného z chudiny nebo měšťanů. Měšťané můžou házet na šlechtu a krále a můžou běžet na šlechtu, krále a místa dalších měšťanů. Šlechta může házet i běžet kamkoli. Král se snaží udržet si svoje místo. Cíl hry:Cíl hry může být libovolný. Např. Kdo bude po 45 min nejdéle králem. Kdo získá nejvíce bodů stylem chudina-1b, měšťané-2b, šlechta- 3b, král-5b. Hraje se 1h a body se dostávají buď za změnu místa nebo každých 10min, kdy vydrží na místě.
 

Alternativní pravidla

: Přidali jsme pravidlo, že jakmile se zakřičí slovo REVOLUCE! všichni musejí opustit svoje místa, oběhnout asi 40 metrů vzdálený kužel a pak se zpátky zase snažit zařadit.

( Kužel byl daný na takové místo, aby to Králové a šlechta měla nejblíže )

Komentáře

: Super hra, hráli jsme jí v 60 dětech, jen pozor na velké věkové rozdíly, to nedělá dobrotu!
: dávejte pozor jak budete hru korigovat.... mě při ní hr zlomil prst (hodil m takovou silou, že mi "prorazil" ruce), dodnes mám v prstu šroub...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!