Co do lesa nepatří

Hru přidal: krepsy3
Zapsáno: 4. 8. 2015 v 20.48
Zhléhnuto: 2226 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Na cestu, Pohybová, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost, Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální
Potřeby: Odpadky, papíry a psací potřeby
Hra o postřehu, kdy hráči prochází lesem a hledají nepořádek (cíleně ukrytý).

Pravidla

Hra se nejlépe hraje, když jste na akci v přírodě. Nejprve je potřeba připravit herní území. Do určitého pásu lesa (který hráči přesně znají - aby se nikdo neztratil ;)) organizátor připraví určité množství různých odpadků (pokud hrajete s menšími dětmi, připravte třebas smetáky, pro starší něco méně nápadného), samozřejmě se také podívá, pokud někdo "náhodou nehrál před ním a zapoměl uklidit", a případné jiné odpadky buď posbírá nebo též započítá do seznamu.
Hráči jsou pak vypuštěni do lesa na omezený časový úsek (dostatečně dlouhý - jde tu o postřeh) a ostanou papír a písadlo a snaží se co nejvíce odpadků zapsat. Vyhrává následně ten, kdo má na kontě zapsáno odpadků více.
PO SKONČENÍ NEZAPOMEŇTE LES UKLIDIT!!!!!! Osvědčilo se nám vypustit děti do lesa jako rojnici, aby to vysbírali - a ti se jen předháněli, kdo sebere víc ;)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!