Zlomte šifru!

Počet hráčů420
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 33 hodnocení84
%

Autor:
Zdroj: Oddíl Vorvaň
Zapsáno:
Zhléhnuto: 10074 krát (21 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Do terénu, Na cestu, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální, Divadelní / dramatická
Potřeby: žádné
Boj s terorismem není jenom o přestřelkách. Veliké bitvy se odehrávají i na poli špionáže a kódovacích analýz.

Pravidla

Legenda: Teroristé se snaží předat si tajnou zprávu o svém dalším útoku, zatímco policie se tuto zprávu snaží odhalit.

Hráči se rozdělí na dvě skupiny. Každá skupina má za úkol vymyslet si tajný způsob dorozumívání. Představivosti se meze nekladou - jejich "jazyk" může mít podobu slovní, znakovou či nějakou úplně jinou (např. ukazování na věci v okolí, čímž se signalizují jejich počáteční písmena).

Následně se z jedné skupiny stávají teroristé a z druhé policie. Cílem teroristů je úspěšně vyslat a přijmout zadanou zprávu, a to pouze skrze předem vymyšlený způsob dorozumívání. Skupina teroristů se rozdělí na dvě půlky - jedna půlka obdrží tajnou zprávu a vysílá ji, kdežto druhá půlka toto vysílání přijímá. Skupina policie tomuto procesu bedlivě přihlíží a jejím cílem je rozluštit princip způsobu dorozumívání teroristů a v lepším případě i rozluštit vysílanou zprávu.

Role obou týmů (teroristé X policie) se následně prohodí.

Hra se zakončí vyhodnocením a reflexí (Proč jste zvolili právě tento způsob dorozumívání? Proč to (ne)mělo úspěch? Jaké další způsoby jste zvažovali? Jaká role se vám více líbila?...).

TIP: Čas na vysílání zprávy je vhodné omezit podle věku dětí a náročnosti zprávy.

TIP: Hráčům můžete povolit pomůcky (zápisníky). Zajímavá varianta je povolit policii, aby si vysílání zprávy nahrála na video a dát jim pár minut na následnou analýzu.

TIP: Hráče můžete zkusit zaskočit (a donutit je improvizovat) zvolením zprávy obsahující čísla nebo háčky a čárky (např. ČERNÝ PÁTEK 29)

TIP: Každý tým musí samozřejmě obdržet jinou zprávu. Zprávy by měly být srovnatelné co do obtížnosti a délky, ale neměly by být významově podobné, aby hráči nemohli odvozovat jejich znění z již odhalených zpráv.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!