Zlomte šifru!

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 20
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 14. 9. 2015 v 10.39
Boj s terorismem není jenom o přestřelkách. Veliké bitvy se odehrávají i na poli špionáže a kódovacích analýz.

Pravidla

Legenda: Teroristé se snaží předat si tajnou zprávu o svém dalším útoku, zatímco policie se tuto zprávu snaží odhalit.

Hráči se rozdělí na dvě skupiny. Každá skupina má za úkol vymyslet si tajný způsob dorozumívání. Představivosti se meze nekladou - jejich "jazyk" může mít podobu slovní, znakovou či nějakou úplně jinou (např. ukazování na věci v okolí, čímž se signalizují jejich počáteční písmena).

Následně se z jedné skupiny stávají teroristé a z druhé policie. Cílem teroristů je úspěšně vyslat a přijmout zadanou zprávu, a to pouze skrze předem vymyšlený způsob dorozumívání. Skupina teroristů se rozdělí na dvě půlky - jedna půlka obdrží tajnou zprávu a vysílá ji, kdežto druhá půlka toto vysílání přijímá. Skupina policie tomuto procesu bedlivě přihlíží a jejím cílem je rozluštit princip způsobu dorozumívání teroristů a v lepším případě i rozluštit vysílanou zprávu.

Role obou týmů (teroristé X policie) se následně prohodí.

Hra se zakončí vyhodnocením a reflexí (Proč jste zvolili právě tento způsob dorozumívání? Proč to (ne)mělo úspěch? Jaké další způsoby jste zvažovali? Jaká role se vám více líbila?...).

TIP: Čas na vysílání zprávy je vhodné omezit podle věku dětí a náročnosti zprávy.

TIP: Hráčům můžete povolit pomůcky (zápisníky). Zajímavá varianta je povolit policii, aby si vysílání zprávy nahrála na video a dát jim pár minut na následnou analýzu.

TIP: Hráče můžete zkusit zaskočit (a donutit je improvizovat) zvolením zprávy obsahující čísla nebo háčky a čárky (např. ČERNÝ PÁTEK 29)

TIP: Každý tým musí samozřejmě obdržet jinou zprávu. Zprávy by měly být srovnatelné co do obtížnosti a délky, ale neměly by být významově podobné, aby hráči nemohli odvozovat jejich znění z již odhalených zpráv.
Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Oddíl Vorvaň
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!