Pozemní odbíjená

Počet hráčů812
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 3 hodnocení59
%

Autor:
Zdroj: BENNETTOVI, Steve a Ruth. 365 zábavných činností bez televize. Praha: Portál, 2000. ISBN 80-7178-480-X.
Zapsáno:
Zhléhnuto: 648 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Na hřiště, Pohybová, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: míč, síť
Tak trochu jiná přehazovaná.

Pravidla

Uprostřed hrací plochy zavěsíme síť (výška horního okraje je nejvýše 80 cm od země) nebo pro menší děti umístíme lavičku.
Hráči se rozdělí na dvě družstva, každé obsadí jednu polovinu tělocvičny. To, které vyhrálo los, začíná hru podáním. Hráč hodí míč tak, aby se jednou odrazil o zem na vlastní polovině, pak přelétl síť a dopadl na území soupeřů. Ti si ho smějí nejvýše dvakrát nahrát, vždy s jedním mezi odrazem. Třetí ho musí odehrát zpátky přes síť - i tentokrát má míč odskočit jednou na vlastním území a teprve potom přeletět přes síť. Hráči míč neodrážejí do výšky, ale chytí ho a odbíjejí jím o zem. Úder vedou buď jednou, nebo oběma rukama shora, a to tak, aby míč od země odskočil. Pokud se hráčům z některého družstva míč odrazí od země vícekrát než jednou, dostávají ,,čmeláka" - trestný bod. Hraje se až do té doby, než jedna skupina dostane deset ,,čmeláků".

Metodické poznámky:
Děti školního věku mohou hrát hru jako klasickou přehazovanou. Jeden hráč se nesmí míče dotknout dvakrát bezprostředně za sebou. Na každé straně se smějí míče dotknout jen tři hráči - třetí ho už musí poslat přes síť na území soupeřů. Každé porušení těchto pravidel znamená bod pro soupeře. Jeden set se hraje do 15 bodů.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!