Pozemní odbíjená

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 12
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 24. 2. 2016 v 11.20
Tak trochu jiná přehazovaná.

Pravidla

Uprostřed hrací plochy zavěsíme síť (výška horního okraje je nejvýše 80 cm od země) nebo pro menší děti umístíme lavičku.
Hráči se rozdělí na dvě družstva, každé obsadí jednu polovinu tělocvičny. To, které vyhrálo los, začíná hru podáním. Hráč hodí míč tak, aby se jednou odrazil o zem na vlastní polovině, pak přelétl síť a dopadl na území soupeřů. Ti si ho smějí nejvýše dvakrát nahrát, vždy s jedním mezi odrazem. Třetí ho musí odehrát zpátky přes síť - i tentokrát má míč odskočit jednou na vlastním území a teprve potom přeletět přes síť. Hráči míč neodrážejí do výšky, ale chytí ho a odbíjejí jím o zem. Úder vedou buď jednou, nebo oběma rukama shora, a to tak, aby míč od země odskočil. Pokud se hráčům z některého družstva míč odrazí od země vícekrát než jednou, dostávají ,,čmeláka" - trestný bod. Hraje se až do té doby, než jedna skupina dostane deset ,,čmeláků".

Metodické poznámky:
Děti školního věku mohou hrát hru jako klasickou přehazovanou. Jeden hráč se nesmí míče dotknout dvakrát bezprostředně za sebou. Na každé straně se smějí míče dotknout jen tři hráči - třetí ho už musí poslat přes síť na území soupeřů. Každé porušení těchto pravidel znamená bod pro soupeře. Jeden set se hraje do 15 bodů.
Potřeby: míč, síť
Hru přidal: vodník
Zdroj nebo autor: BENNETTOVI, Steve a Ruth. 365 zábavných činností bez televize. Praha: Portál, 2000. ISBN 80-7178-480-X.
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!