Papírová morseovka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 4 až 45
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 9. 3. 2016 v 18.19
Baví vás Morseova abeceda, nebo ji ještě moc neovládáte? V této hře si ji nejlépe procvičíte, a přitom si užijete zábavu.

Pravidla

Co je k této hře potřeba ?
Vedoucí si musí už doma připravit barevné papíry, nůžky, propisku a hlavně brčka (do pití)- dejme tomu, že vedoucí počítá s účastí na schůzce v 9 lidech. Nachystá tedy 3 druhy barevných papírů (zelená, červená, žlutá). Na každý papír napíše celou abecedu v morseovce (jen čárky a tečky) a každé písmenko vystřihne, takže budou tři hromádky abecedy. Na každý papírek, ještě při odstřihování udělá šipečku na tu stranu, odkud se to písmeno čte (aby se rozpoznalo např. D od U (_.. od .._). Papírky by neměly být větší než 3 cm na délku a 1cm na šířku. (aby se to dalo dobře nasát brčkem)
-Vedoucí rozprostře pomíchaně barevné papírky vždy písmenem nahoru, aby bylo vidět, někam na chodbu na zem nebo na stůl. Hráči se rozdělí na tři týmy ( nebo je rozdělí vyrovnaně vedoucí), každý tým má jednu barvu. V jednom týmu můžou být min. 2 hráči a maximálně 4. Ale v tom případě, že jsou tři týmy a 9 členů přišlo na schůzku, v každém týmu jsou 3 hráči. každý tým si udělá v jedné lajně, nejméně 20 metrů od místa, kde jsou papírky, svoje stanoviště, kam si bude papírky odkládat. Hra začne tak, že zaráz z každého týmu vyběhne jeden hráč, doběhne k papírkům a začne hledat písmeno A (takže ._) ve své barvě. Brčkem papírek nasaje tak, aby s ním mohl utíkat a tímto způsobem ho přenese ( poběží) ke svému stanovišti. A papírek zde položí, následně vybíhá druhý hráč z týmu, běží a hledá písmenko B ve své barvě, to nasaje a zase běží zpátky. Pokud někomu papírek spadne na zem, znovu ho nasaje a běží dál. Takhle se postupně střídají hráči (jako štafeta) a abecedu postupně skládají, aby to na konci hry mohl vedoucí zkontrolovat. Hráči si ve svém týmu můžou radit. Na první místo se dostane ten tým, který bude mít nejrychleji poskládanou a hlavně správně, celou abecedu. Hra končí až budou všechny týmy hotové, či hra bude trvat dlouho.
Potřeby: barevné papíry, brčka, nůžky (a propiska) :)
Hru přidala: Anče
Zdroj nebo autor:
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!