Papírová morseovka

Počet hráčů445
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 10 hodnocení75
%

Autor:
Zdroj:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 1870 krát (6 denně)
Parametry: Do místnosti, Pohybová, Slovní, Na inteligenci / paměť, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: barevné papíry, brčka, nůžky (a propiska) :)
Baví vás Morseova abeceda, nebo ji ještě moc neovládáte? V této hře si ji nejlépe procvičíte, a přitom si užijete zábavu.

Pravidla

Co je k této hře potřeba ?
Vedoucí si musí už doma připravit barevné papíry, nůžky, propisku a hlavně brčka (do pití)- dejme tomu, že vedoucí počítá s účastí na schůzce v 9 lidech. Nachystá tedy 3 druhy barevných papírů (zelená, červená, žlutá). Na každý papír napíše celou abecedu v morseovce (jen čárky a tečky) a každé písmenko vystřihne, takže budou tři hromádky abecedy. Na každý papírek, ještě při odstřihování udělá šipečku na tu stranu, odkud se to písmeno čte (aby se rozpoznalo např. D od U (_.. od .._). Papírky by neměly být větší než 3 cm na délku a 1cm na šířku. (aby se to dalo dobře nasát brčkem)
-Vedoucí rozprostře pomíchaně barevné papírky vždy písmenem nahoru, aby bylo vidět, někam na chodbu na zem nebo na stůl. Hráči se rozdělí na tři týmy ( nebo je rozdělí vyrovnaně vedoucí), každý tým má jednu barvu. V jednom týmu můžou být min. 2 hráči a maximálně 4. Ale v tom případě, že jsou tři týmy a 9 členů přišlo na schůzku, v každém týmu jsou 3 hráči. každý tým si udělá v jedné lajně, nejméně 20 metrů od místa, kde jsou papírky, svoje stanoviště, kam si bude papírky odkládat. Hra začne tak, že zaráz z každého týmu vyběhne jeden hráč, doběhne k papírkům a začne hledat písmeno A (takže ._) ve své barvě. Brčkem papírek nasaje tak, aby s ním mohl utíkat a tímto způsobem ho přenese ( poběží) ke svému stanovišti. A papírek zde položí, následně vybíhá druhý hráč z týmu, běží a hledá písmenko B ve své barvě, to nasaje a zase běží zpátky. Pokud někomu papírek spadne na zem, znovu ho nasaje a běží dál. Takhle se postupně střídají hráči (jako štafeta) a abecedu postupně skládají, aby to na konci hry mohl vedoucí zkontrolovat. Hráči si ve svém týmu můžou radit. Na první místo se dostane ten tým, který bude mít nejrychleji poskládanou a hlavně správně, celou abecedu. Hra končí až budou všechny týmy hotové, či hra bude trvat dlouho.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!